
Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2022
Od wczoraj trwa meteorologiczna jesień… Sierpień za nami, a może to oznaczać tylko jedno … czas na podsumowanie zrecenzowanych przeze mnie w tym okresie książek. Gatunkowo wyglądało to jak zawsze różnorodnie: fantastyka, historyczna, popularnonaukowa, obyczajowa, horror, romans, kryminalna, sensacyjna, piękna. Dzisiaj dopiero uzmysłowiłam sobie, że 80% sierpniowych pozycji, to pozycje polskich autorów i autorek.
Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.
Jan Rak
- „Obłędy”, Angela Santini, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
- „Czarna walizka. Dalej niż daleko”, Katarzyna Ryrych, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
- „Magią i odwagą”, Mateusz Kasprzyk
- „Źródło mrozu”, R.G. Sawicki, Wydawnictwo AlterNatywne
- „Jasnowidz i czarownica”, Mark Arturro, Wydawnictwo AlterNatywne
- „Neandertalczyk. Odkryty na nowo. Współczesna nauka pisze nową historię neandertalczyków”, Michael A. Morse, Dimitra Papagianni, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
- „Wiedma” oraz „Kruki”, Monika Maciewicz, Wydawnictwo Zysk i S-ka
- „Nowe rozdanie”, Paweł Famus
- „Idealna”, H.C. Warner, Wydawnictwo Albatros
Dodaj komentarz
Czytaj także

Rozmowa z Anną Ziobro
Co łączy autorkę powieści z jednym z bohaterów swojej książki – Danielem? Kiedy i czy pojawi się kolejna interesująca pozycja, po którą warto sięgnąć? Czego pisarce brakowało w ostatnich miesiącach? Jaką dewizą kieruje się w życiu? To wszystko i wiele więcej znajdziecie w poniższej rozmowie z Anną Ziobro, autorką powieści „Tysiąc kawałków”

Apokaliptyczny thriller Mistrza Grozy – „Bastion”, Stephen King
Apokaliptyczny thriller Mistrza Grozy. Przerażająca wizja świata po zagładzie biologicznej. Tak kończy się świat… Wystarczy błąd na komputerze w laboratorium Ministerstwa Obrony. Najpierw nadchodzi epidemia. Potem pojawiają się sny… Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem.