Książki pisane przez AI zalewają Amazona

Książki pisane przez AI zalewają Amazona


Na Amazonie pojawiło się ponad 200 publikacji stworzonych przy użyciu generatora tekstu ChatGPT. Wielu autorów chętnie korzysta z AI do pisania całych książek.

Prace tworzone przez ChatGPT coraz bardziej przypominają te napisane przez ludzi i wykorzystują to twórcy treści. Na Amazonie rośnie liczba książek tworzonych przy pomocy tego oprogramowania.

ChatGPT tworzy książki publikowane na Amazonie.

ChatGPT widnieje jako autor bądź współautor w ponad 200 e-bookach opublikowanych na platformie Amazon Kindle. Wśród tytułów znajdują się m.in. zbiory poezji, książki dla dzieci czy poradniki uczące, jak korzystać z ChatGPT. Na Amazonie powstał nawet podgatunek „Książki o używaniu ChatGPT, napisane przez ChatGPT”.

Czy książki tworzone przez ChatGPT powinny być normalnie sprzedawane?

Konkretna liczba pozycji utworzona w całości bądź we współpracy ze sztuczną inteligencją nie jest znana, ponieważ nie każdy twórca zamieszcza taką informację na stronie danego produktu. Problemem jest też to, iż proces publikacji poprzez narzędzie Kindle Direct Publishing jest niekontrolowany, gdyż w założeniu ma umożliwić początkującym autorom zarabianie na swoich dziełach literackich bez wiążącej współpracy z dużym wydawnictwem pobierającym wysokie prowizje.

Książki tworzone przez AI umożliwiają zarabianie.

Aktualnie część twórców, jak np. Kamil Banc, próbuje działać jako autorzy tego typu pozycji. Wspomniany twórca twierdzi, że ukończenie książki dla dzieci „Bedtime Stories: Short and Sweet, For a Good Night’s Sleep” zajęło mu cztery godziny. 27-stronicowy tytuł w wersji papierowej jest dostępny do kupienia na Amazonie za 9,99 dolara (około 50 zł z podatkiem VAT). Mimo sprzedaży około 12 sztuk nie planuje na razie poprzestać na tej działalności i ma pomysły na kolejne tytuły.

Z kolei Bett Schickler sprzedawał swoją książkę „The Wise Little Squirrel: A Tale of Saving and Investing” i zarobił na niej mniej niż 100 dolarów (niecałe 500 zł). Była ona dostępna w sprzedaży w wersji cyfrowej (2,99 dolara) i fizycznej (9,99 dolara). Jak twierdzi, to wystarczyło by poczuć inspirację do dalszych działań na tym polu.

Tekst: https://www.gry-online.pl/hardware/chatgpt-masowo-pisze-ksiazki-co-zaczyna-byc-problemem/zc2430c
Fot.: Envato Elements


Dodaj komentarz


Czytaj także

Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa, Daniel Jones

„Modern Love. Prawdziwe historie o miłości, stracie i zaczynaniu od nowa”, Daniel Jones

Zbiór najbardziej poruszających opowieści o miłości, którymi podzielili się czytelnicy „The New York Timesa”. Miesza się w nich nowojorskość z uniwersalnością, happy endy z „real endami”. Wszystkie łączy głęboka szczerość. To idealna lektura dla każdego, kto kochał i był kochany, stracił, cierpiał,


Zośka. Dopóki bije serce

„Zośka. Dopóki bije serce”, Anna Stryjewska

Niewielka wieś w latach 60. w Polsce. I młoda dziewczyna, która nie pasuje do tego świata. Zośka. W snach przemierza szkarłatne pola maków, pije kawę z porcelanowej filiżanki, dotyka szlachetnych tkanin. W rzeczywistości pracuje na gospodarstwie i kuli się pod nieprzyjaznym spojrzeniem matki. Pragnie miłości i akceptacji. Marzy o projektowaniu mody.