Worek kości

Worek kości

Autor: Stephen King


Opis książki:

„Worek kości” to jedna z najbardziej poruszających książek Stephena Kinga, zainspirowana słynną Rebeką Daphne du Maurier.

Doskonała powieść obyczajowa, która strona po stronie przeistacza się w jeden z najbardziej przerażających horrorów Króla Grozy. Najwięksi fani Mistrza wracają do tej lektury po wielekroć i za każdym razem odkrywają coraz większą przyjemność z jej czytania…

Cztery lata po tragicznej śmierci żony autor bestsellerów, Mike Noonan,  przeżywa kryzys twórczy. Niezdolny do pisania, wypalony psychicznie i prześladowany wspomnieniami, postanawia wrócić do miejsca, w którym kiedyś spędził z żoną najszczęśliwsze dni życia, do domu nad jeziorem we wschodnim Maine.

Wkrótce po przyjeździe zostaje wciągnięty w konflikt między młodą wdową a  jej teściem, lokalnym magnatem, który chce zyskać prawo do opieki nad trzyletnią wnuczką. Mike, widząc  w dziewczynce córkę, której pozbawił go los, nie waha się, po której stanąć stronie w coraz bardziej zaciekłym sporze. Dramatyzmu sytuacji nadaje atmosfera w domu… najwyraźniej nawiedzanym.

A zmarła żona Mike’a najwyraźniej chce mu coś przekazać.

W 2011 roku na podstawie powieści nakręcono miniserial telewizyjny, w roli głównej wystąpił Pierce Brosnan.Poznaj inne książki

INTERSTELLAR i nauka

INTERSTELLAR i nauka INTERSTELLAR i nauka

Kip Thorne

Dziecięce koszmary

Dziecięce koszmary Dziecięce koszmary

Lisa Gardner

Czekam w pokoju 206

Czekam w pokoju 206 Czekam w pokoju 206

Ewelina Dobosz

www.john

www.john www.john

Edyta Kulczak

Ostatnia odyseja

Ostatnia odyseja Ostatnia odyseja

James Rollins

Dotyk anioła Dotyk anioła

Katarzyna Mak


Dodaj komentarz