W zakamarkach mózgu

W zakamarkach mózgu

Autor: David J. Linden


Opis książki:

Wybitni naukowcy o fascynujących funkcjach ludzkiego mózgu!

Zbiór intrygujących esejów autorstwa należących do światowej czołówki neuronaukowców, zawierający analizy dziwnych i sprzecznych z intuicją aspektów funkcjonowania ludzkiego mózgu.

David J. Linden, który jest neuronaukowcem, zwrócił się do koleżanek i kolegów po fachu z takim samym pytaniem: „Jaką koncepcję dotyczącą funkcjonowania mózgu najbardziej chciałabyś/chciałbyś wyjaśnić światu?”. Z ich odpowiedzi powstał jedyny w swoim rodzaju zbiór popularnonaukowych tekstów, których celem jest poszerzenie naszej wiedzy o umyśle i jego możliwościach. Autorzy, specjalizujący się w takich dziedzinach, jak zachowanie, genetyka molekularna, biologia ewolucyjna i anatomia porównawcza, poruszyli całą gamę interesujących tematów, od osobowości przez percepcję, uczenie się i piękno po miłość i seks, a nawet co neuronauka może powiedzieć o marketingu i reklamie. A wszystko po to, by objaśnić biologiczne podstawy naszego życia psychicznego i społecznego oraz sposoby, w jakie wchodzą one w interakcje z doświadczeniem pojedynczego człowieka, z kulturą, nieustającym procesem ewolucji i jak same są przez nie kształtowane. I szczerze mówią, co już wiadomo, a czego nie.

Profesor Linden i zaproszeni przez niego autorzy otwierają nowe okno na krajobraz ludzkiego mózgu oraz świat błyskawicznie rozwijającej się neuronauki. To fascynująca lektura zarówno dla profesjonalistów, jak i miłośników nauki.

DAVID J. LINDEN jest profesorem neuronauki w Johns Hopkins University School of Medicine i autorem książek: The Accidental Mind, The Compass of Pleasure i Touch.


Poznaj inne książki

Las w ciszy

Las w ciszy Las w ciszy

Mónica Subietas

Wiedźmy w opałach

Wiedźmy w opałach Wiedźmy w opałach

Małgorzata J. Kursa

Jestem żoną szejka

Jestem żoną szejka Jestem żoną szejka

Laila Shukri

Ku światłu / Towards Light Ku światłu / Towards Light

Ernest Wit

Tajemnica magicznej dyni

Tajemnica magicznej dyni Tajemnica magicznej dyni

Renata Opala

Dopóki walczysz, jesteś…

Dopóki walczysz, jesteś… Dopóki walczysz, jesteś…

Małgorzata Gwiazda-Elmerych


Dodaj komentarz