Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu

Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu

Autor: Rosalie Gilbert


Opis książki:

„Tajemne życie seksualne kobiet w średniowieczu”. Seks, miłość i średniowiecze – sprawdź, co działo się za zamkniętymi drzwiami sypialni setki lat temu. Poznaj prawdziwe historie średniowiecznych kobiet. Oto seksowny, barwny i rzeczywisty obraz najbardziej tajemniczej epoki w dziejach.

Jak naprawdę wyglądało życie seksualne kobiet w średniowieczu? Czy spełniały one niewolniczo wszystkie zachcianki mężów, którzy na czas nieobecności zakuwali je w pasy cnoty? Czy czerpały z seksu przyjemność? Czy tylko uznawały go za jeszcze jeden uciążliwy obowiązek? Czy miały coś do powiedzenia w sprawach własnej seksualności i własnych ciał? Mimo sztampowych obrazów prezentowanych choćby w hollywoodzkich filmach życie intymne w średniowieczu było bardziej bogate i zróżnicowane, niż można by się spodziewać. Kobiety kochały i rozpaczały, pożądały i spiskowały, śmiało oddawały się rozkoszom cielesnym lub wybierały wstrzemięźliwość. W tej książce znajdziecie prawdziwe historie ponad stu kobiet z czasów średniowiecznych, tworzące barwny, sugestywny i rzeczywisty obraz tamtej epoki.

Rosalie Gilbert pasjonuje się historią życia codziennego, archeologią i sytuacją kobiet w średniowieczu. Wygłasza wykłady na temat higieny i życia seksualnego średniowiecznych kobiet w licznych muzeach, na uniwersytetach i wystawach. Jej hobby to wyszukiwanie wymówek, żeby nie iść do pracy i zostać w domu, gdzie spędza czas z kicią i podjada nachosy.Poznaj inne książki

Drogi Krzyżowe

Drogi Krzyżowe Drogi Krzyżowe

Ks. Aleksander Woźny

11 papierowych serc

11 papierowych serc 11 papierowych serc

Kelsey Hartwell

nie twój interes

Nie twój interes Nie twój interes

Marzena Hryniszak

Agencja Złamanych Serc

Agencja Złamanych Serc Agencja Złamanych Serc

Irena Matuszkiewicz

Twierdza. Oblężenie Przemyśla

Twierdza. Oblężenie Przemyśla Twierdza. Oblężenie Przemyśla

Alexander Watson

Oberża na pustkowiu

Oberża na pustkowiu Oberża na pustkowiu

Daphne du Maurier


Dodaj komentarz