Święty zdrajca

Święty zdrajca

Autor: Marcin Kaczmarczyk


Opis książki:

Święty zdrajca to pełna sensacji opowieść o ludzkich słabościach i wątpliwościach, o tęsknocie i pustce, o miłości, sile i bezwzględności, o pragnieniu władzy absolutnej, o tym, jak destruktywny wpływ na człowieka ma… człowiek.

Koniec XXI wieku. Świat jest pogrążony w chaosie po wojnach nuklearnych. Zniszczenia spowodowane użyciem broni biologicznej nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. W dodatku ludzkość w końcu rozumie, co jest najgorszą i najbardziej destrukcyjną siłą każącą zabijać się nawzajem: to religia. Chrześcijanie są tępieni, masowe egzekucje nikogo już nie dziwią. Wierzący ukrywają się w jaskiniach przed żołnierzami armii BESTII, pragnąc wolności i pokoju na świecie, a przede wszystkim chcąc pozostać przy życiu.

Tymczasem w Verden – jednej ze stolic świata, gdzie mieści się siedziba Izby Lordów – w wyniku zaawansowanych badań i eksperymentów zostaje wskrzeszony apostoł Piotr. Celem projektu jest zmanipulowanie pamięci świętego, by zaprzeczył zmartwychwstaniu Chrystusa, a ogłaszając to światu, ostatecznie położył kres istnieniu religii.

Poznaj bohaterów powieści Święty zdrajca: Daniela, Marię, Zolę, Dymitrewa, Lorda Doriana i innych. Przekonaj się, że zmienić można się w każdym momencie.


Poznaj inne książki

Fetor

Fetor Fetor

Catherine Reiss

Idą święta

Idą święta Idą święta

Arleta Remiszewska, Izabela Michta, Bożena Bobrzyk-Stokłosa

Trudny wybór

Trudny wybór Trudny wybór

Urszula Pieńkowska

Czy da się przechodzić przez ściany

Czy da się przechodzić przez ściany? Czy da się przechodzić przez ściany?

Julien Bobroff

Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności

Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności

Elżbieta Sidorowicz

https://zaczytanyksiazkoholik.pl/recenzje/wedrowka-po-londynie-w-powiesci-wszystko-czego-nie-zrobilismy-razem-klaudia-muniak/

Bujda Bujda

Agnieszka Kulbat


Dodaj komentarz