Święty zdrajca

Święty zdrajca

Autor: Marcin Kaczmarczyk


Opis książki:

Święty zdrajca to pełna sensacji opowieść o ludzkich słabościach i wątpliwościach, o tęsknocie i pustce, o miłości, sile i bezwzględności, o pragnieniu władzy absolutnej, o tym, jak destruktywny wpływ na człowieka ma… człowiek.

Koniec XXI wieku. Świat jest pogrążony w chaosie po wojnach nuklearnych. Zniszczenia spowodowane użyciem broni biologicznej nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. W dodatku ludzkość w końcu rozumie, co jest najgorszą i najbardziej destrukcyjną siłą każącą zabijać się nawzajem: to religia. Chrześcijanie są tępieni, masowe egzekucje nikogo już nie dziwią. Wierzący ukrywają się w jaskiniach przed żołnierzami armii BESTII, pragnąc wolności i pokoju na świecie, a przede wszystkim chcąc pozostać przy życiu.

Tymczasem w Verden – jednej ze stolic świata, gdzie mieści się siedziba Izby Lordów – w wyniku zaawansowanych badań i eksperymentów zostaje wskrzeszony apostoł Piotr. Celem projektu jest zmanipulowanie pamięci świętego, by zaprzeczył zmartwychwstaniu Chrystusa, a ogłaszając to światu, ostatecznie położył kres istnieniu religii.

Poznaj bohaterów powieści Święty zdrajca: Daniela, Marię, Zolę, Dymitrewa, Lorda Doriana i innych. Przekonaj się, że zmienić można się w każdym momencie.


Poznaj inne książki

ADHD u dorosłych

ADHD u dorosłych ADHD u dorosłych

Sabine Bernau

Mroczne miejsca

Mroczne miejsca Mroczne miejsca

Greta Drawska

Ostatni jednorożec

Ostatni jednorożec Ostatni jednorożec

Peter S. Beagle

Jestem jedną z żon

Jestem jedną z żon Jestem jedną z żon

Laila Shukri

Nie będę twoim bohaterem Nie będę twoim bohaterem

Beata Sagan

Miód w deszczu

Miód w deszczu Miód w deszczu

Małgorzata Urszula Laska


Dodaj komentarz