Spotkajmy się w Monako

Spotkajmy się w Monako

Autor: Hazel Gaynor, Heather Webb


Opis książki:

Romantyczna opowieść o miłości dwójki ludzi na tle legendarnego ślubu Grace Kelly i księcia Monako.

Lazurowe Wybrzeże, lata pięćdziesiąte. Do Cannes zjeżdżają się wszystkie najważniejsze filmowe gwiazdy – zaczyna się słynny festiwal, którego wisienką na torcie jest obecność słynnej aktorki Grace Kelly. Ta najbardziej na świecie pragnie uciec przed ścigającymi ją paparazzi. Podczas jednej z takich zabaw w kotka i myszkę Grace kryje się w perfumerii Sophie Duval. Gdy Sophie umiejętnie chroni ją przed upartym fotografem Jamesem Hendersonem, między kobietami nawiązuje się przyjaźń. Żadna z nich nie spodziewa się, że zaraz ich życie zostanie wywrócone do góry nogami, a ich relacja przetrwa ponad 30 lat pełnych wzlotów, upadków i tragedii.

Tymczasem jednak w życiu Grace Kelly pojawia się pewien książę…

James Henderson nie potrafi zapomnieć o przelotnie spotkanej Sophie. Choć dręczą go wyrzuty sumienia związane z rozstaniem z córką, przyjmuje zlecenie sfotografowania ślubu stulecia. Razem z orszakiem panny Kelly przypływa ze Stanów do Monako. Gorączka weselna rośnie, nastroje stają się coraz bardziej wybuchowe… a Sophie i James – tak jak przyszła księżna Grace i jej partner, Rainier – muszą ostatecznie zdecydować, z czego gotowi są zrezygnować w imię miłości.

Hazel Gaynor jest autorką bestsellerów z list „New York Timesa” i „USA Today”. Jej książki zostały nagrodzone m.in. Romantic Novelists’ Association Award, Irish Book Award i Gold Crown Historical Writers’ Association Award. Pisze głównie powieści historyczne, przetłumaczone dotąd na 17 języków i opublikowane w 23 krajach. Mieszka w Irlandii wraz z mężem i dwojgiem dzieci.

Heather Webb jest redaktorką i wykładowczynią pisarstwa. Jej powieści historyczne, pisane zarówno przez nią samą, jak i w wieloletniej współpracy z Hazel Gaynor, otrzymały dotąd liczne nagrody i trafiły na listę bestsellerów „USA Today”, zostały także przetłumaczone na kilkanaście języków. Heather Webb mieszka w Nowej Anglii wraz z rodziną, a także z ich narwanym królikiem.


Poznaj inne książki

Sekretne schronisko

Sekretne schronisko Sekretne schronisko

Agnieszka Olszanowska

Król w opałach – atak po linii h

Król w opałach – atak po linii h Król w opałach – atak po linii h

Ryszard Czajkowski, Andrzej Nowicki

Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

Bev Vincent

Świat bez majtek. Historia nieocenzurowana

Świat bez majtek. Historia nieocenzurowana Świat bez majtek. Historia nieocenzurowana

Paweł Rogaliński

As

As As

Dagmara Andryka

Sekrety Białej. Chata

Sekrety Białej. Chata Sekrety Białej. Chata

Agnieszka Panasiuk


Dodaj komentarz