Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności

Potęga codziennych rytuałów. Jak celebrować proste czynności

Autor: Casper ter Kuile


Opis książki:

Przekonaj się, jak wielką moc mają codzienne rytuały, i dowiedz się, jak ich używać do budowania wspólnot.

Doświadczamy globalnej zmiany świadomości. Nowoczesne, wysoko technologiczne społeczeństwo sprawiło, że często czujemy się odizolowani i wydaje nam się, że nasze życie jest pozbawione sensu.

Błyskotliwa i niezwykle inspirująca „Potęga codziennych rytuałów” zachęca do dostrzeżenia czynności, które są obecne w naszym życiu, i wykorzystania ich do budowania wspólnoty. Rytuały, które są nieodłącznym elementem tworzenia społeczności, możemy dostrzegać wszędzie: na spinningu, wycieczce górskiej, koncercie, zakupach, podczas rodzinnych obiadów czy gier planszowych.

Naucz się wykorzystywać odpowiednie praktyki, aby z codziennych, prostych czynności czy też corocznych tradycji budować, jak z cegiełek, swoje życie duchowe. Podążaj za autorem, który zachęca nas wszystkich, żyjących w tym coraz bardziej świeckim świecie, do odkrywania świętości w codzienności i do tego, by każdy dzień zmieniać w rytuał radości, adoracji i wdzięczności.

Casper ter Kuile – brytyjski pisarz i mówca, współautor popularnego podcastu Harry Potter and the Sacred Text. Jest pracownikiem Wydziału ds. Innowacji w Harvard Divinity School (HDS) oraz współzałożycielem firmy Sacred Design Lab zajmującej się doradztwem projektowym w zakresie tworzenia kultury przynależności. Czerpie inspirację z różnych religii, siebie określa zaś jako osobę „niezrzeszoną”. Pochodzi z Sussex, mieszka w Nowym Jorku.


Poznaj inne książki

OOBE. Lęk pierwotny

OOBE. Lęk pierwotny OOBE. Lęk pierwotny

Robert Noble

Romantyzm. Nowe spojrzenie Romantyzm. Nowe spojrzenie

Alina Kowalczykowa

Bez przeszłości

Bez przeszłości Bez przeszłości

Keith Donohue

Co kapelusz jeść powinien

Co kapelusz jeść powinien Co kapelusz jeść powinien

Agnieszka Gadzińska

Tao strumienia

Tao strumienia Tao strumienia

Alan W. Watts, Chungliang Al Huang

Baśniowa Opowieść

Baśniowa Opowieść Baśniowa Opowieść

Stephen King


Dodaj komentarz