Pony

Pony

Autor: R. J. Palacio


Opis książki:

„Pony” to nowa powieść dla młodzieży autorki bestsellerowego Cudownego chłopaka! Piękne wydanie w oprawie zintegrowanej z farbowanymi brzegami stron! Historia chłopca, który pragnie odnaleźć ojca w świecie pełnym magii, zjaw i duchów. „Miłość to podróż bez końca” – R.J. Palacio

Dwunastoletni Silas już wie, że nocą mogą się wydarzyć złe rzeczy. To właśnie po zmroku groźni jeźdźcy zabierają jego ojca i ruszają w nieznane. Chłopiec czuje, że nie może bezczynnie czekać, musi odszukać i uratować tatę. Jeszcze nie wie, w jaki sposób, ale wierzy, że mu się uda!

Dlaczego? Bo na wyprawę nie wyrusza sam… Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel, widziany i słyszany tylko przez niego, oraz niezwykły konik, który niespodziewanie zjawia się pod osłoną nocy. I w magiczny sposób doskonale wie, którą obrać ścieżkę. Silas wraz z wyjątkowymi przyjaciółmi wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód podróż, w której będzie musiał stawić czoło nie tylko złoczyńcom, ale też własnym lękom. Wiodąca przez nieznany mu świat droga, nawet jeśli nie zaprowadzi go tam, gdzie chciał się znaleźć, pokaże mu, że przeszłość i przyszłość połączona jest niewidzialnymi nićmi, a przede wszystkim pomoże mu odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Silas wraz z wyjątkowymi przyjaciółmi wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód podróż, w której będzie musiał stawić czoło nie tylko złoczyńcom, ale też własnym lękom. Wiodąca przez nieznany mu świat droga, nawet jeśli nie zaprowadzi go tam, gdzie chciał się znaleźć, pokaże mu, że przeszłość i przyszłość połączona jest niewidzialnymi nićmi, a przede wszystkim pomoże mu odnaleźć swoje miejsce w świecie.

„Pony” to wspaniała opowieść o dorastaniu, sile miłości oraz o więzach silniejszych niż przestrzeń i czas.

Połączenie epickiego westernu z powieścią grozy − ta książka od razu wejdzie do kanonu literatury!

C.S. Lewis powiedział kiedyś, że „opowieści dla dzieci, którymi mogą się cieszyć tylko dzieci, nie są w najmniejszym stopniu dobrymi historiami”. A Pony R.J. Palacio to książka dla każdego. Jest zupełnie inna niż Cudowny chłopak, ale równie fantastyczna. Przełomowa, tajemnicza i pełna przygód. Idealna dla wielbicieli klasycznych powieści przygodowych Jacka Londona i magicznych „Opowieści z Narni” C.S. Lewisa, a także młodych fanów współczesnych serii dla młodzieży z wątkami fantastycznymi, takich jak „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki czy Felix, „Net i Nika” Rafała Kosika.

R.J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca na nowojorskim Brooklynie, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektorki artystycznej w kilku dużych wydawnictwach książkowych.

Jej debiutancka powieść Cudowny chłopak, bestseller „New York Timesa”, odniosła międzynarodowy sukces – została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Zachęcające do czynienia dobra i życzliwości przesłanie książki stało się inspiracją do zorganizowania kampanii społecznej o nazwie Choose Kind, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i poparciem ze strony zarówno dzieci, jak i dorosłych, i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Powieść Cudowny chłopak bardzo szybko stała się jedną z ulubionych lektur uczniów i nauczycieli na całym świecie. W jej hollywoodzkiej ekranizacji w rolach głównych wystąpili: Julia Roberts, Owen Wilson oraz Jacob Tremblay. W 2023 roku do kin trafi adaptacja innej książki R.J. Palacio, Biały ptak, opowiadającej o trudnej dziecięcej przyjaźni w czasach Holokaustu. W filmie zobaczymy między innymi Gillian Anderson i Helen Mirren.


Poznaj inne książki

Chrześcijaństwo. Amoralna religia

Chrześcijaństwo. Amoralna religia Chrześcijaństwo. Amoralna religia

Artur Nowak, Ziemiński Ireneusz

Wyspa Kociej Mgły

Wyspa Kociej Mgły Wyspa Kociej Mgły

Agnieszka Zamojska

Pamiętnik znaleziony w Pile

Pamiętnik znaleziony w Pile Pamiętnik znaleziony w Pile

Arno Giese

Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe

Izabela Skrzypiec-Dagnan

Papcio Chmiel udomowiony

Papcio Chmiel udomowiony Papcio Chmiel udomowiony

Monique Chmielewska-Lehman, Artur Chmielewski, Karolina Prewęcka

Miłość na wojennej wyspie

Miłość na wojennej wyspie Miłość na wojennej wyspie

Jenny Lecoat


Dodaj komentarz