Nocna suka

Nocna suka

Autor: Rachel Yoder


Opis książki:

Takiej historii jeszcze w Polsce nie było…

Zdarzyło ci się kiedyś spojrzeć w lustro i mieć wrażenie, że twoje zęby są jakby ostrzejsze niż wcześniej? Poczuć zapachy, na które przedtem w ogóle nie zwracałaś uwagi? Wymacać na skórze kępkę włosów, których wcześniej tam nie było? A oblizać się ze smakiem na widok rzeczy, których dotychczas nie tknęłabyś nawet kijem?
A co, jeśli to nie objawy ciąży ani skutki uboczne pewnego wirusa, lecz początek głębokiej transformacji? Przemiany mogącej stać się przekleństwem bądź… kluczem do wolności? Co wtedy?
Kiedy w takiej sytuacji znajduje się główna bohaterka „Nocnej suki” – dawniej ambitna artystka, a obecnie pełnoetatowa mama i żona stale nieobecnego mężczyzny – postanawia… pójść do biblioteki. Poszukując odpowiedzi na pytanie, co się z nią, do cholery, dzieje, trafia na książkę, która stanie się jej nową biblią. Dzięki niej na swojej drodze spotka grupę kobiet, które mogą zmienić ją na zawsze… jeśli tylko zdecyduje się zaufać nowej, pierwotnej energii.
Jaką podjąć decyzję? Pójść drogą instynktu czy działać zgodnie z tym, co sugeruje rozum? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej zachwycająco świeżej i brawurowej opowieści o macierzyństwie, kobiecej sile i magii, w której psi los może okazać się… wybawieniem.

  • Powieść nominowana do nagrody PEN/Hemingway w kategorii najlepszy debiut
  • Książka roku magazynów „Esquire” i „Vulture”.
  • Jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści lata 2021 według Amazona, „Timesa”, „Entertainment Weekly”, „Glamour”, „Harper’s Bazaar”, „Book Riot”, „Lit Hub” i wielu innych.

Rachel Yoder urodziła się u podnóża Appalachów w północnym Ohio i wychowała się w religii menonickiej. Obecnie mieszka w Iowa City wraz z mężem i synem. Absolwentka kursów kreatywnego pisania, założycielka magazynu „Draft: the journal of process”. „Nocna suka” to jej powieściowy debiut, na jego podstawie powstaje już film z Amy Adams w roli głównej.


Poznaj inne książki

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy W co wierzą katolicy

Karl Keating

Insiders

Insiders Insiders

Tijan

Chanel Historia kultowego domu mody

Chanel Historia kultowego domu mody Chanel Historia kultowego domu mody

Emma Baxter-Wright

Gra na dwa fronty

Gra na dwa fronty Gra na dwa fronty

Lily Lindon

Bez zgody

Bez zgody Bez zgody

Kinga Litkowiec

Nie będę twoim bohaterem Nie będę twoim bohaterem

Beata Sagan


Dodaj komentarz