Nawet jeśli umrę w drodze

Nawet jeśli umrę w drodze

Autor: Monika Białkowska


Opis książki:

„Nawet jeśli umrę w drodze” to książka dla tych, którzy uchodźców chcą potraktować jak ludzi, a nie jak temat polityczny czy narzędzie propagandy. Każdy z nich ma inną twarz, ale to nie oni nam zagrażają. To my sami zagrażamy naszej cywilizacji, odwracając się od jej największych zdobyczy – troski o najsłabszych i równych praw, przysługujących każdemu człowiekowi.

Nie wiadomo, czy John ocalił nerkę i czy nadal mieszka w parku. Śliczna Negin wyjechała do Niemiec, żeby zostać tam policjantką. Merhavi wciąż jest samotny, opiekuje się staruszkami i marzy o miłości. Mahfoud pracuje w Rzymie, w Zarze… a w lesie pod Hajnówką umiera właśnie kolejny człowiek, którego imienia nigdy nie poznamy.
Trzy miesiące, podróż przez cztery kraje, spotkania z ludźmi dziesięciu narodowości. Wszystko po to, żeby zrozumieć motywacje, lęki i nadzieje tych, których nazywamy uchodźcami. Ostatecznie zaś po to, aby odkryć, że próby zatrzymania ruchów migracyjnych skazane są na porażkę. Nawet jeśli mogą umrzeć w drodze – będą iść. Będą iść – tak samo jak my kiedyś szliśmy.

Monika Białkowska (ur. 1977) – dziennikarka, publicystka, autorka programu „Reportaż z wycinków świata”.Poznaj inne książki

Chłopiec z Kresów Chłopiec z Kresów

Tomasz Wandzel

Twój Carter

Twój Carter Twój Carter

Whitney G.

Kapitularz Diuną

Kapitularz Diuną Kapitularz Diuną

Frank Herbert

Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady

Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady Zrozum swoją skórę. Fakty, mity i porady

Johanna Gillbro

Polowanie

Polowanie Polowanie

Bernard Minier

Tajemnice Fleat House

Tajemnice Fleat House Tajemnice Fleat House

Lucinda Riley


Dodaj komentarz