Nawet jeśli umrę w drodze

Nawet jeśli umrę w drodze

Autor: Monika Białkowska


Opis książki:

„Nawet jeśli umrę w drodze” to książka dla tych, którzy uchodźców chcą potraktować jak ludzi, a nie jak temat polityczny czy narzędzie propagandy. Każdy z nich ma inną twarz, ale to nie oni nam zagrażają. To my sami zagrażamy naszej cywilizacji, odwracając się od jej największych zdobyczy – troski o najsłabszych i równych praw, przysługujących każdemu człowiekowi.

Nie wiadomo, czy John ocalił nerkę i czy nadal mieszka w parku. Śliczna Negin wyjechała do Niemiec, żeby zostać tam policjantką. Merhavi wciąż jest samotny, opiekuje się staruszkami i marzy o miłości. Mahfoud pracuje w Rzymie, w Zarze… a w lesie pod Hajnówką umiera właśnie kolejny człowiek, którego imienia nigdy nie poznamy.
Trzy miesiące, podróż przez cztery kraje, spotkania z ludźmi dziesięciu narodowości. Wszystko po to, żeby zrozumieć motywacje, lęki i nadzieje tych, których nazywamy uchodźcami. Ostatecznie zaś po to, aby odkryć, że próby zatrzymania ruchów migracyjnych skazane są na porażkę. Nawet jeśli mogą umrzeć w drodze – będą iść. Będą iść – tak samo jak my kiedyś szliśmy.

Monika Białkowska (ur. 1977) – dziennikarka, publicystka, autorka programu „Reportaż z wycinków świata”.


Poznaj inne książki

Ania z Avonlea

Ania z Avonlea Ania z Avonlea

Lucy Maud Montgomery

Styria

Styria Styria

Mariusz Maszczyk

Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów Dziadek do orzechów

Hoffman E.T.A.

Tancereczka

Tancereczka Tancereczka

Joanna Parasiewicz

Projekt Księżna. Dynastia książęca

Projekt Księżna. Dynastia książęca Projekt Księżna. Dynastia książęca

Sabrina Jeffries

Czerwone i czarne Czerwone i czarne

Stendhal


Dodaj komentarz