Mętna woda

Mętna woda

Autor: Ian Rankin


Opis książki:

Jeden z najpopularniejszych brytyjskich autorów kryminałów. Pisarz, którego Lee Child nazwał geniuszem. „Mętna woda” to kolejna powieść z cyklu z detektywem Johnem Rebusem i pełnym mrocznych zagadek Edynburgiem.

W dziko zamieszkanym budynku zostaje znaleziony martwy narkoman, Ronnie McGrath. W jego śmierci nie byłoby nic specjalnie podejrzanego… gdyby nie to, że ciało ułożone jest jak na krzyżu, między dwiema wypalonymi świecami, a na ścianie pomieszczenia widnieje pentagram.

Wszyscy chcieliby zakwalifikować sprawę jako zwykłe przedawkowanie, ale detektyw John Rebus ma poważne wątpliwości, bo na twarzy i ciele zmarłego znajdują się dziwne zadrapania, a w pobliżu zwłok leży paczka z heroiną. A dziewczyna narkomana, Tracy, twierdzi, że przed śmiercią Ronnie był przerażony i błagał ją, żeby się schowała.

Wkrótce zarówno Tracy, jak i detektyw orientują się, że ktoś ich śledzi, a sprawa Ronniego zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Żeby ją rozwikłać, Rebus musi skorzystać z pomocy sierżanta Briana Holmesa. A potem narazić się kilku ważnym figurom Edynburga i stawić czoła obojętności, oszustwom, zdradom i złu, które kryją się za fasadą miasta znaną turystom…


Poznaj inne książki

Nikt'tu

Nikt’tu Nikt’tu

Paweł Maj

Baśniowa Opowieść

Baśniowa Opowieść Baśniowa Opowieść

Stephen King

Moje łatwe głoski

Moje łatwe głoski Moje łatwe głoski

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

Trudna radość

Trudna radość Trudna radość

Magdalena Kawka

Ludzie, których spotykamy na wakacjach

Ludzie, których spotykamy na wakacjach Ludzie, których spotykamy na wakacjach

Emily Henry

Martwe dusze

Martwe dusze Martwe dusze

Gogol Mikołaj


Dodaj komentarz