Mętna woda

Mętna woda

Autor: Ian Rankin


Opis książki:

Jeden z najpopularniejszych brytyjskich autorów kryminałów. Pisarz, którego Lee Child nazwał geniuszem. „Mętna woda” to kolejna powieść z cyklu z detektywem Johnem Rebusem i pełnym mrocznych zagadek Edynburgiem.

W dziko zamieszkanym budynku zostaje znaleziony martwy narkoman, Ronnie McGrath. W jego śmierci nie byłoby nic specjalnie podejrzanego… gdyby nie to, że ciało ułożone jest jak na krzyżu, między dwiema wypalonymi świecami, a na ścianie pomieszczenia widnieje pentagram.

Wszyscy chcieliby zakwalifikować sprawę jako zwykłe przedawkowanie, ale detektyw John Rebus ma poważne wątpliwości, bo na twarzy i ciele zmarłego znajdują się dziwne zadrapania, a w pobliżu zwłok leży paczka z heroiną. A dziewczyna narkomana, Tracy, twierdzi, że przed śmiercią Ronnie był przerażony i błagał ją, żeby się schowała.

Wkrótce zarówno Tracy, jak i detektyw orientują się, że ktoś ich śledzi, a sprawa Ronniego zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Żeby ją rozwikłać, Rebus musi skorzystać z pomocy sierżanta Briana Holmesa. A potem narazić się kilku ważnym figurom Edynburga i stawić czoła obojętności, oszustwom, zdradom i złu, które kryją się za fasadą miasta znaną turystom…


Poznaj inne książki

Twierdza. Oblężenie Przemyśla

Twierdza. Oblężenie Przemyśla Twierdza. Oblężenie Przemyśla

Alexander Watson

Kroniki upadku ludzkości

Kroniki upadku ludzkości Kroniki upadku ludzkości

Krzysztof Rypuła

Królobójcy

Królobójcy Królobójcy

Wacław Gąsiorowski

Pisma rozproszone z lat 1989-2000

Pisma rozproszone z lat 1989-2000 Pisma rozproszone z lat 1989-2000

Barbara Skarga

Moc twojej wrażliwości

Moc twojej wrażliwości Moc twojej wrażliwości

Imi Lo

Noc strachów

Noc strachów Noc strachów

Katarzyna Wasilkowska


Dodaj komentarz