Lady L.

Lady L.

Autor: Romain Gary


Opis książki:

„Lady L.” to pierwsze wydanie polskiego przekładu książki wybitnego francuskiego pisarza.

Kiedy lady Diana L., opływająca w luksusy osiemdziesięcioletnia wdowa po angielskim arystokracie, dowiaduje się, że ze względu na budowę nowej autostrady ma zostać zburzony jej letni pawilon, wybiera się… na spacer. Podczas przechadzki opowiada towarzyszowi o swoim życiu, które okazuje się zupełnie inne, niż można się spodziewać.
Ta babka wielu dostojnych osobistości, ceniona jak najprawdziwsze dobro narodowe, to w rzeczywistości Annette Boudin, córka praczki i drukarza alkoholika. A do tego anarchistka – miłością jej życia okazuje się więc nie bogacz z tytułem, ale podzielający poglądy kobiety Armand Denis. Ich związek kryje w sobie jednak pewną tajemnicę… Sekret, który raz na zawsze może zniszczyć nienaganny wizerunek starszej pani.
„Lady L.” to Romain Gary w najlepszym wydaniu – słodko-gorzka opowieść o prawdziwych namiętnościach, której urok nie ma sobie równych.

Romain Gary to jeden z kilku pseudonimów literackich francuskiego pisarza Romana Kacewa. Pochodzący z żydowskiej rodziny autor w dzieciństwie przebył drogę z bolszewickiej Rosji do Francji, gdzie był dyplomatą, reżyserem, a przede wszystkim pisarzem. W 1980 r. popełnił samobójstwo. Pozostawił po sobie takie tytuły jak „Życie przed sobą” czy „Obietnica poranka”, które trafiły do kanonu najważniejszych powieści XX wieku. „Lady L.” to druga – po „Latawcach” – niepublikowana dotąd w Polsce książka Gary’ego ukazująca się nakładem Prószyński i S-ka.Poznaj inne książki

Chleb. Domowe wypieki to bułka z masłem

Chleb. Domowe wypieki to bułka z masłem Chleb. Domowe wypieki to bułka z masłem

Martin Johansson

Dom lalek Dom lalek

Edyta Świętek

Do trzech chłopów sztuka - Marta Obuch

Do trzech chłopów sztuka Do trzech chłopów sztuka

Marta Obuch

Zdrajca Zdrajca

Anna Falatyn

Dziewczyna z kabaretu

Dziewczyna z kabaretu Dziewczyna z kabaretu

Manula Kalicka

Na Jawie Sen Na Jawie Sen

Shadow


Dodaj komentarz