Lady L.

Lady L.

Autor: Romain Gary


Opis książki:

„Lady L.” to pierwsze wydanie polskiego przekładu książki wybitnego francuskiego pisarza.

Kiedy lady Diana L., opływająca w luksusy osiemdziesięcioletnia wdowa po angielskim arystokracie, dowiaduje się, że ze względu na budowę nowej autostrady ma zostać zburzony jej letni pawilon, wybiera się… na spacer. Podczas przechadzki opowiada towarzyszowi o swoim życiu, które okazuje się zupełnie inne, niż można się spodziewać.
Ta babka wielu dostojnych osobistości, ceniona jak najprawdziwsze dobro narodowe, to w rzeczywistości Annette Boudin, córka praczki i drukarza alkoholika. A do tego anarchistka – miłością jej życia okazuje się więc nie bogacz z tytułem, ale podzielający poglądy kobiety Armand Denis. Ich związek kryje w sobie jednak pewną tajemnicę… Sekret, który raz na zawsze może zniszczyć nienaganny wizerunek starszej pani.
„Lady L.” to Romain Gary w najlepszym wydaniu – słodko-gorzka opowieść o prawdziwych namiętnościach, której urok nie ma sobie równych.

Romain Gary to jeden z kilku pseudonimów literackich francuskiego pisarza Romana Kacewa. Pochodzący z żydowskiej rodziny autor w dzieciństwie przebył drogę z bolszewickiej Rosji do Francji, gdzie był dyplomatą, reżyserem, a przede wszystkim pisarzem. W 1980 r. popełnił samobójstwo. Pozostawił po sobie takie tytuły jak „Życie przed sobą” czy „Obietnica poranka”, które trafiły do kanonu najważniejszych powieści XX wieku. „Lady L.” to druga – po „Latawcach” – niepublikowana dotąd w Polsce książka Gary’ego ukazująca się nakładem Prószyński i S-ka.


Poznaj inne książki

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

R.J. Palacio

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

Violet Kupersmith

Mrok Hannowaldu

Mrok Hannowaldu Mrok Hannowaldu

Kamil Łysik

Kucharka Fridy

Kucharka Fridy Kucharka Fridy

Florencia Etcheves

Ocaleni z potopu

Ocaleni z potopu Ocaleni z potopu

Erin Hunter

Hashimoto. Twoje cztery pory roku

Hashimoto. Twoje cztery pory roku Hashimoto. Twoje cztery pory roku

Beata Abramczyk


Dodaj komentarz