Gwiazda szeryfa

Gwiazda szeryfa

Autor: Aleksandra Borowiec


Opis książki:

Zło czai się bliżej, niż myślisz

Pierwsze powojenne miesiące. Do Olsztynka na Mazurach przybywa Stefan Malewski służący w szeregach Milicji Obywatelskiej. Rzeczywistość, jaką zastaje, to bandy, Wehrmacht, panoszący się wszędzie Sowieci. A jakby i tego było mało, to jeszcze… makabrycznie okaleczone zwłoki, porzucone w lesie w pobliżu miasteczka. Można by je uznać za dzieło dzikich zwierząt, gdyby nie to, że po miesiącu zostaje znalezione następne, identycznie okaleczone ciało.

Cały Olsztynek jest jak jedna beczka prochu, wystarczy iskra, by podpalić lont. Panika może wybuchnąć w każdej chwili. Trzeba jak najszybciej znaleźć winnego. Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Hitlerowcy? Rosjanie? A może to dzieło szaleńca? Milicja rozpoczyna śledztwo, a raczej rozpoczyna je sam Malewski, który jako jedyny dąży do poznania prawdy.

Samotny szeryf rusza zatem na łowy. Nie ma jednak pojęcia, jak trudne zadanie go czeka. Jego współpracownicy ukrywają przed nim więcej, niż mogłoby się wydawać. W mazurskich lasach na dobre zalęgły się siły, na które pistolet, nóż i gołe pięści to stanowczo zbyt mało…


Poznaj inne książki

Idealna opiekunka

Idealna opiekunka Idealna opiekunka

Phoebe Morgan

Noc prawdy

Noc prawdy Noc prawdy

Anna M. Brengos

Wyspa

Wyspa Wyspa

Victoria Hislop

Wierszowane zawody. Część I

Wierszowane zawody. Część I Wierszowane zawody. Część I

Magdalena Dawidziuk-Stach

Tajemniczy opiekun

Tajemniczy opiekun Tajemniczy opiekun

Jean Webster

Zdrajca Zdrajca

Anna Falatyn


Dodaj komentarz