Gwiazda szeryfa

Gwiazda szeryfa

Autor: Aleksandra Borowiec


Opis książki:

Zło czai się bliżej, niż myślisz

Pierwsze powojenne miesiące. Do Olsztynka na Mazurach przybywa Stefan Malewski służący w szeregach Milicji Obywatelskiej. Rzeczywistość, jaką zastaje, to bandy, Wehrmacht, panoszący się wszędzie Sowieci. A jakby i tego było mało, to jeszcze… makabrycznie okaleczone zwłoki, porzucone w lesie w pobliżu miasteczka. Można by je uznać za dzieło dzikich zwierząt, gdyby nie to, że po miesiącu zostaje znalezione następne, identycznie okaleczone ciało.

Cały Olsztynek jest jak jedna beczka prochu, wystarczy iskra, by podpalić lont. Panika może wybuchnąć w każdej chwili. Trzeba jak najszybciej znaleźć winnego. Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Hitlerowcy? Rosjanie? A może to dzieło szaleńca? Milicja rozpoczyna śledztwo, a raczej rozpoczyna je sam Malewski, który jako jedyny dąży do poznania prawdy.

Samotny szeryf rusza zatem na łowy. Nie ma jednak pojęcia, jak trudne zadanie go czeka. Jego współpracownicy ukrywają przed nim więcej, niż mogłoby się wydawać. W mazurskich lasach na dobre zalęgły się siły, na które pistolet, nóż i gołe pięści to stanowczo zbyt mało…Poznaj inne książki

www.john

www.john www.john

Edyta Kulczak

Braterstwo krwi. Zakręty losu Braterstwo krwi. Zakręty losu

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Śladami księdza Woźnego. Droga Dziecięctwa Śladami księdza Woźnego. Droga Dziecięctwa

Ks. Wojciech Mueller

Guwernantka

Guwernantka Guwernantka

Weronika Wierzchowska

Trudne osobowości

Trudne osobowości Trudne osobowości

Helen McGrath, Hazel Edwards

Z miłością pod wiatr

Z miłością pod wiatr Z miłością pod wiatr

Izabella Frączyk


Dodaj komentarz