Dzieci fortuny

Dzieci fortuny

Autor: Jagna Rolska


Opis książki:

Warszawa, rok 1938. Gazety nieustannie ostrzegają przed rychłym wybuchem wojny, lecz zajęci swoimi sprawami ludzie nie myślą o zagrożeniu. Nad gwarnymi kawiarniami unosi się beztroski śmiech, a kto tylko może, wyjeżdża z upalnej Warszawy na letnisko.
Helena wraz z kuzynem Michałem i aktorem Konradem Wernerem rusza w podróż na Półwysep Helski, by spędzić szalone lato na dansingach i w kasynach. To właśnie tam dochodzi do niespodziewanego spotkania, które zaważy na jej całym życiu. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za chwilę zapomnienia?
Nad rodziną rzemieślników z Solca znów zbierają się czarne chmury, a Poldek wciąż nie potrafi się wyzwolić spod władzy despotycznego ojca. Jaki sekret skrywa chłopak?
Odetchnijcie bryzą, posłuchajcie jazzu niosącego się z dansingów po oświetlonych księżycem plażach i poczujcie klimat przedwojennych kurortów nad Bałtykiem.

Jagna Rolska – autorka i współautorka powieści fantastycznych i obyczajowych, w tym bestsellerowego „Kaprysu milionera”, wyróżnionego tytułem Książki roku 2020 w plebiscycie portalu Granice.pl, oraz SeeIT, nominowanego do nagrody polskiego fandomu im. Janusza A. Zajdla, a także w konkursie „Lubimy czytać” na Książkę roku 2019 w kategorii Science Fiction. Debiutowała w 2011 roku na łamach miesięcznika „Science fiction, fantasy i horror”. W 2022 roku tomem „Córki stolicy”, gorąco przyjętym przez czytelniczki, rozpoczęła trzytomową sagę „Czas niepokoju”. Zastępczyni redaktora naczelnego internetowego magazynu literackiego „Fahrenheit”.


Poznaj inne książki

Kraina marzeń

Kraina marzeń Kraina marzeń

Nicholas Sparks

Fatalne jaja. Diaboliada

Fatalne jaja. Diaboliada Fatalne jaja. Diaboliada

Michaił Bułhakow

Diabli wzięli święty spokój

Diabli wzięli święty spokój Diabli wzięli święty spokój

Monika B. Janowska

Namiętny buntownik

Namiętny buntownik Namiętny buntownik

Laurelin Paige

Cała prawda

Cała prawda Cała prawda

Kasia Bulicz-Kasprzak

Rozpacz i determinacja

Rozpacz i determinacja Rozpacz i determinacja

Jan Melerski


Dodaj komentarz