Celiakia. Życie bez glutenu

Celiakia. Życie bez glutenu

Autor: Dominika Musiałowska, Aneta Stanek-Gonera, Dominika Musiałowska


Opis książki:

  • Czy co jakiś czas czujesz się źle po jedzeniu?
  • Dolegliwości żołądkowe utrudniają ci codzienne funkcjonowanie? 
  • Odczuwasz zmęczenie i spadek nastroju? 
  • W kółko łapiesz infekcje?
  • Dokuczają ci różne objawy, które mimo leczenia nie ustępują lub co jakiś czas nawracają? 

Winowajcą może być gluten, a ty możesz znajdować się wśród setek tysięcy ludzi w Polsce chorych na celiakię. 
Dominika Musiałowska, współautorka bestsellerowych książek o insulinooporności, zmagająca się także z celiakią, tym razem zajęła się podstępną chorobą trzewną, a do pomocy zaprosiła ekspertów: cenionego gastrologa dr. Wojciecha Marlicza i znaną dietetyczkę Magdalenę Makarowską. Niezależnie od tego, czy rozpoznano u ciebie celiakię, czy tylko podejrzewasz, że na nią cierpisz, a może problem dotyczy twojego dziecka – ten praktyczny poradnik będzie dla ciebie źródłem pierwszej pomocy. Dzięki niemu zrozumiesz, czym jest ta choroba, dowiesz się, jak ją diagnozować i leczyć, oraz zyskasz cenne wskazówki, które ułatwią ci codzienne życie. Znajdziesz w nim ponadto garść przepisów na szybkie, wykonane z naturalnych składników ciasta, ciasteczka, chleby, tarty, pizzę i pierogi, które zachwycą ciebie i twoją rodzinę. 
„Celiakia. Życie bez glutenu” to pierwszy taki poradnik w Polsce, który pomoże ci przejąć kontrolę nad chorobą i odmienić swoje samopoczucie.

„Ponad dziesięć lat temu dowiedziałam się, że jestem chora na celiakię. Różne dolegliwości odczuwałam jednak już kilka lat wcześniej. Diagnostyka trwała długie miesiące, a w zasadzie lata, podczas których odwiedziłam wielu różnych specjalistów. To był naprawdę trudny czas. A przecież sama diagnoza nie rozwiązała problemu. Musiałam się na nowo nauczyć żyć – bez glutenu. Początki nie były łatwe, ale z czasem zrozumiałam mechanizm choroby, zmierzyłam się ze swoimi trudnościami i zaczęłam powoli wychodzić na prostą. Choć celiakia wciąż od czasu do czasu przypomina mi o sobie, to dziś mnie już nie ogranicza. Rozwijam swoje pasje, realizuję się zawodowo i w macierzyństwie. Łapię życie garściami i pokazuję innym, że nawet z chorobą można żyć pełnią życia”.


Poznaj inne książki

Pony

Pony Pony

R. J. Palacio

Baśniowa Opowieść

Baśniowa Opowieść Baśniowa Opowieść

Stephen King

Troy

Troy Troy

Angela Santini

Piękna katastrofa

Piękna katastrofa Piękna katastrofa

Jamie McGuire

Dni długie jak lata Dni długie jak lata

Bogdan Bartnikowski

Na wschód od Edenu

Na wschód od Edenu Na wschód od Edenu

East of Eden


Dodaj komentarz