Archangielsk

Archangielsk

Autor: Robert Harris


Opis książki:

„Archangielsk”, to powieść sensacyjna, w której Harris w idealnych proporcjach łączy fikcję z faktami historycznymi. W filmowej adaptacji zatytułowanej „Archanioł” w roli głównej wystąpił Daniel Craig. Głęboko skrywana tajemnica Stalina, której ujawnienie – nawet pół wieku po śmierci dyktatora – może mieć zgubne skutki dla Rosji i całego świata.

Oksfordzki historyk Fleku Kelso uczestniczy w Moskwie w międzynarodowym sympozjum poświęconym archiwom Federacji Rosyjskiej. Ale to nie w oficjalnych archiwach znajduje się coś, co może całkowicie zmienić jego spojrzenie nie tylko na przeszłość, ale także na przyszłość Rosji. To stary Gruzin, Papu Rapawa, były ochroniarz Stalina i świadek jego śmierci, zdradza brytyjskiemu historykowi informacje o istnieniu tajnych zapisków dyktatora.

Kelso, choć ma wątpliwości co do tych rewelacji, nie może zrezygnować z rysującej się szansy napisania historii na nowo. Podąża tropem wskazówek informatora, zwłaszcza kiedy ten zostaje zamordowany. Ale jego poszukiwania, które rozpoczynają się od niewinnej wizyty w bibliotece, zamieniają się w morderczy nocny pościg przez Moskwę, a potem przez północną Rosję, aż do Morza Białego.

Ostatecznym celem jest Archangielsk, bo właśnie tam został pogrzebany na prawie pięć dziesięcioleci największy sekret Stalina.Poznaj inne książki

Jesienna miłość

Jesienna miłość Jesienna miłość

Nicholas Sparks

Umorzenie

Umorzenie Umorzenie

Remigiusz Mróz

Adelka i kot wyjątkowy

Adelka i kot wyjątkowy Adelka i kot wyjątkowy

Anna Bichalska

Czy da się przechodzić przez ściany

Czy da się przechodzić przez ściany? Czy da się przechodzić przez ściany?

Julien Bobroff

Lady Baba Jaga

Lady Baba Jaga Lady Baba Jaga

Kazimiera Szczuka

Idioci, kłamcy, psychole i ja

Idioci, kłamcy, psychole i ja Idioci, kłamcy, psychole i ja

John Adkins


Dodaj komentarz