Archangielsk

Archangielsk

Autor: Robert Harris


Opis książki:

„Archangielsk”, to powieść sensacyjna, w której Harris w idealnych proporcjach łączy fikcję z faktami historycznymi. W filmowej adaptacji zatytułowanej „Archanioł” w roli głównej wystąpił Daniel Craig. Głęboko skrywana tajemnica Stalina, której ujawnienie – nawet pół wieku po śmierci dyktatora – może mieć zgubne skutki dla Rosji i całego świata.

Oksfordzki historyk Fleku Kelso uczestniczy w Moskwie w międzynarodowym sympozjum poświęconym archiwom Federacji Rosyjskiej. Ale to nie w oficjalnych archiwach znajduje się coś, co może całkowicie zmienić jego spojrzenie nie tylko na przeszłość, ale także na przyszłość Rosji. To stary Gruzin, Papu Rapawa, były ochroniarz Stalina i świadek jego śmierci, zdradza brytyjskiemu historykowi informacje o istnieniu tajnych zapisków dyktatora.

Kelso, choć ma wątpliwości co do tych rewelacji, nie może zrezygnować z rysującej się szansy napisania historii na nowo. Podąża tropem wskazówek informatora, zwłaszcza kiedy ten zostaje zamordowany. Ale jego poszukiwania, które rozpoczynają się od niewinnej wizyty w bibliotece, zamieniają się w morderczy nocny pościg przez Moskwę, a potem przez północną Rosję, aż do Morza Białego.

Ostatecznym celem jest Archangielsk, bo właśnie tam został pogrzebany na prawie pięć dziesięcioleci największy sekret Stalina.


Poznaj inne książki

Anioł śmierci z kilku stron

Anioł śmierci z kilku stron Anioł śmierci z kilku stron

Antoni Kroh

Baśń o Latającym Rumaku

Baśń o Latającym Rumaku Baśń o Latającym Rumaku

Henryk Bardijewski

Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu.`

Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X – XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu. Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X – XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu.

Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska, ks. Michał Damazyn

Perska miłość

Perska miłość Perska miłość

Laila Shukri

Antek i dzikie serce

Antek i dzikie serce Antek i dzikie serce

Aneta Grabowska

Psi żywot najemnika

Psi żywot najemnika Psi żywot najemnika

Grzegorz Miścior


Dodaj komentarz