A tam, cicho być! Biografia Bohdana Smolenia

A tam, cicho być! Biografia Bohdana Smolenia

Autor: Katarzyna Olkowicz


Opis książki:

Blaski i cienie życia Bohdana Smolenia.

Trudno znaleźć osobę tak pełną skrajności jak Bohdan Smoleń – jeden z największych artystów polskiej sceny. Utalentowany kabareciarz i aktor. Miłośnik zwierząt stroniący od ludzi. Postać komiczna i tragiczna zarazem.

Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył niezapomniany duet w poznańskim kabarecie Tey, wywołując salwy śmiechu jak Polska długa i szeroka. Przez lata sprawiał, że na ustach milionów rodaków pojawiał się uśmiech. Blask sceny nie docierał jednak do jego życia prywatnego. A ono toczyło się w cieniu ogromnych tragedii – śmierci syna i żony.

A tam, cicho być! to biografia człowieka budzącego wiele kontrowersji, od zachwytów po żal i gorycz. Człowieka, który potrafił być dobry, ale i przykry dla osób dla niego ważnych. Angażującego się, by za chwilę od zbyt bliskich relacji uciekać. W ostatnich latach życia schorowanego i wręcz odpychającego. Człowieka, którego tak naprawdę niewiele osób znało i rozumiało. Człowieka, który być może nie znał i nie rozumiał sam siebie.

Katarzyna Olkowicz – dziennikarka i reporterka związana z wieloma tytułami prasowymi, w tym „Expressem Wieczornym” i „Vivą!”. Była zastępcą redaktora naczelnego w „Pani”, „Zwierciadle” oraz „Twoim Stylu”. Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz psychologii społecznej SWPSPoznaj inne książki

basil

Basil Basil

Wilkie Collins

Barry Lyndon Barry Lyndon

William Makepeace Thackeray

Co to jest szkoła?

Co to jest szkoła? Co to jest szkoła?

Luca Tortolini, Marco Somà

Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Christian Dreller

A koń w galopie nie śpiewa

A koń w galopie nie śpiewa A koń w galopie nie śpiewa

Artur Andrus, Wojciech Zimiński

Znikniesz bez śladu

Znikniesz bez śladu Znikniesz bez śladu

Monika Dworak


Dodaj komentarz