zaczytanyksiazkoholik.pl., Bajki postnuklearnej pustyni, Michał Głowacz

Co chwilę nowa opowieść – „Bajki postnuklearnej pustyni”, Michał Głowacz


„Bajki postnuklearnej pustyni” to zbiór krótkich opowiadań, w których magia łączy się z radiacją, a bohaterowie rodem z gier komputerowych okazują się całkiem nam bliscy.
Kiedy baśniowe istoty znajdują się w tak nieprzychylnym dla siebie środowisku, jakim jest skażona pustynia, możesz się spodziewać, że logika ich postępowania najpierw Cię zaskoczy, potem rozbawi, a następnie każe zastanowić się, czy gdzieś już nie spotkałeś się z podobną sytuacją. Nawet jeśli nie dostrzegasz popromiennych mutacji w najbliższym otoczeniu, to ludzkie i nieludzkie zachowania skażonych nie bez powodu stały się przedmiotem bajania.
To, jakie wnioski wyciągniesz z lekcji, której udzielą Ci księżniczki zamknięte w zautomatyzowanych wieżach, wędrowcy podążający nie wiadomo po co i dokąd, mędrcy, nereidy i całkiem smutne damy dworu, a także wielu innych, zależy tylko od Ciebie. Beztroski styl, w jakim napisane są opowiadania, jest tylko przykrywką, a raczej metalową osłoną, pod którą można dostrzec zwoje kabli… to znaczy prawd o ludzkiej naturze, bez względu na poziom radiacji.

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Tyle słowem wstępu do Wydawcy. Powiem Wam, że uwielbiam książki, które dostarczają czytelnikowi coraz to innych doznań. Raz czytamy o uwięzionej w wieży księżniczce a za chwilę całkiem inną historię. Michał Głowacz oddał w nasze ręce 31 króciutkich bajek. To, że mają po zaledwie kilka stron nie umniejsza im. Czyta się je z wielkim zainteresowaniem. Możemy trochę poczuć się jak dziecko czytające na dobranoc bajeczki. Autor poprzez swoich licznych bohaterów przemyca nam różne rady, wnioski. Pozwala, aby czytelnik co chwilę znajdował się w nowym otoczeniu, z nowymi bohaterami i w nowej historii. Jeśli lubicie książki składające się z króciutkich opowiadań, to warto sięgnąć po tę pozycję.



Tytuł: Bajki postnuklearnej pustyni
Autor: Michał Głowacz
Gatunek: fantastyka, science fiction
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 19-10-2021
Ilość stron: 224
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 29,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Sekretne życie drzew

„Sekretne życie drzew”, Peter Wohlleben – coś niewiarygodnego!

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe!


Pod kluczem

„Pod kluczem”, Ruth Ware

Intratna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia aplikacji. Gdy dziewczyna dostaje odpowiedź na swoje zgłoszenie, dowiaduje się, że wokół domu państwa Elincourtów krąży wiele przesądów dotyczących jego historii – mówi się nawet, że jest on nawiedzony. Co więcej, w ciągu ostatnich czternastu miesięcy aż cztery nianie zrezygnowały z pracy w tym miejscu.