W pogoni za torebką

Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello


Jeden z największych przekrętów świata mody.

Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Książka „W pogoni za torebką”, którą napisał Michael Tonello to powieść o świecie mody i przekręcie modowym. Michael nie miał pojęcia o takiej torebce i tym jak bardzo jest pożądana, a jednocześnie jak trudno ją zdobyć. Jako cel postanowił sobie przechytrzenie marketingowców i ich sztuczki modowe i w związku z tym obmyślił plan, w którym był w stanie kupić kilka birkinek w tydzień i sprzedać je tym którzy o nich myśleli. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna. Czy Michaelowi uda się przechytrzyć świat mody i zbić fortunę na torebkach tak trudno dostępnych? Nie bez powodu czeka się na nie aż tyle czasu …. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, nie jest jakoś górnolotna, ale przyjemna i wciągająca.



Tytuł: W pogoni za torebką
Tytuł oryginału: Bringing Home the Birkin: My Life in Hot Pursuit of the World’s Most Coveted Handbag
Autor: Michael Tonello
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 03-07-2013
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 32,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ciało - Tess Gerritsen - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ciało”, Tess Gerritsen

Pierwszy thriller medyczny Tess Gerritsen. Lekarka sądowa, która ma przeciwko sobie wszystkich: władze miasta, policję, prokuraturę… i byłego męża. Zwłoki młodej pięknej dziewczyny przywiezione do prosektorium nie zdradzają żadnych widocznych urazów ani śladów przemocy. Lekarka sądowa Kat Novak przypuszcza, że ofiara mogła przedawkować narkotyki. Numer telefonu na opakowaniu zapałek znalezionym w zaciśniętej dłoni zmarłej prowadzi do prezesa firmy farmaceutycznej. Ten jednak zaprzecza, by miał z tą dziewczyną cokolwiek wspólnego.


Serce na wietrze. Okruchy gorzkiej czekolady.

Nie przejdziesz obok tego obojętnie – „Serce na wietrze. Okruchy gorzkiej czekolady”, Elżbieta Sidorowicz

Po tym jak część pierwsza „Okruchy gorzkiej czekolady. Morze ciemności” zrobiła na mnie ogromne wrażenie choćby z uwagi na bliskość przedstawionych wydarzeń mojemu sercu, niezmiernie się ucieszyłam, jak tylko nadarzyła się okazja, aby móc zapoznać się z jej kontynuacją.