Dar. Nie dołować, akceptować, rozumieć - Marzena Lićwinko - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dar. Nie dołować, akceptować, rozumieć”, Marzena Lićwinko


„Dar. Nie dołować, akceptować, rozumieć” to przewodnik po zawiłej drodze emocji, wyzwań i decyzji, przed którymi stają rodzice. Autorka z odwagą i szczerością opisuje swoje zmagania – od diagnozy, przez akceptację nowej rzeczywistości, po odkrywanie radości płynącej z życia z Maximiliankiem.

Odkryj poruszającą historię rodziny, której życie niespodziewanie zmienia się z chwilą narodzin syna. W tej wzruszającej książce Marzena Lićwinko dzieli się osobistym doświadczeniem macierzyństwa, od niepewnych dni walki z niepłodnością, przez trudności i triumfy procedury in vitro, aż po moment, który zmienił wszystko – narodziny syna z zespołem Downa.

Myślałam sobie, jak ja byłam głupia, że się przejmowałam zespołem Downa. Najgorsze dopiero przed nami. Przejęłam się na tyle mocno, że sama źle się poczułam. Musiałam wezwać pielęgniarkę, żeby zaopiekowali się dzieckiem.

W każdej linijce tej opowieści kryje się głęboka prawda o sile rodzicielskiej miłości oraz odwadze w stawianiu czoła nieoczekiwanym życiowym wyzwaniom. Marzena Lićwinko zaprasza do refleksji nad własnymi postawami i uczy, jak nieocenione może być wsparcie oraz zrozumienie w budowaniu wspólnej przyszłości.

Chcieliśmy powiedzieć o naszej sytuacji rodzicom. Michał wolał, żebym to ja przekazała tę wiadomość. Z moimi rodzicami zazwyczaj mogę o wszystkim porozmawiać, oni zawsze mnie wspierają i rozumieją. Tak było i tym razem. Teściowie natomiast od progu zrzucili winę na mnie, bo jestem z bliźniaczek, a ktoś kiedyś wymyślił taką bzdurę, że jedno z bliźniąt jest bezpłodne, i oni w te bajki wierzyli…

W żłobku poznałam mamę dwuletniej dziewczynki z zespołem Downa. Spytałam, czy jej córeczka już chodzi. Usłyszałam, żeby nie spodziewać się przed trzecim rokiem życia. Oczywiście jestem świadoma, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, ale to my, rodzice, jesteśmy od tego, żeby je wspomagać, wierzyć w nie i je dopingować…

Źródło: Wydawnictwo Alternatywne

Tytuł: Dar. Nie dołować, akceptować, rozumieć
Autor: Marzena Lićwinko
Gatunek: opowiadanie: wspomnienia, poradnik
Wydawnictwo Alternatywne
Data wydania: 18-07-2024
Ilość stron: 43
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 26,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bezsilność - Wojciech Barzewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Bezsilność”, Wojciech Barzewski

„Bezsilność” to życiowe świadectwo autora. Wojciech Barzewski bez zahamowań opisuje swoją walkę o prawo do bycia ojcem – i jest w tym do bólu szczery. „Bezsilność” to labirynt prawnych zawiłości i emocji, z którymi często borykają się rodzice. To szczera, poruszająca opowieść o bólu, walce oraz ojcowskiej miłości. To refleksja nad sensem rodzicielstwa, znaczeniem słów „mama” i „tata”. Wreszcie – to odważne spojrzenie na to,


Księga czarownic. W kotle osobowośc, zaczytanyksiazkoholik.pl i

„Księga czarownic. W kotle osobowości”, praca zbiorowa

Odrobina strachu, szczypta humoru, parę łez wzruszenia i garść radości. W ogromnym, czarnym kotle mieszają się różne osobowości, powstaje magia — pochłaniająca bez reszty. Czarownice rzucają uroki, którym nikt się nie oprze. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Uchyl wrota wyobraźni i odwiedź czternaście fascynujących, skrajnie różnych światów.