Endometrioza, leczenie dietą, zaczytanyksiazkoholik.pl, Hanna Stolińska

Wszystko, co musisz wiedzieć o endometriozie – „Endometrioza. Leczenie dietą”, Hanna Stolińska


Na wstępie książki dr Hanna Stolińska przybliża nam genezę endometriozy. Po ponad dwóch dekadach intensywnych badań możemy powiedzieć z całą pewnością, że choroba ta bardzo wyniszcza organizm i wywołuje przewlekły stan zapalny, stanowi też najczęstszą przyczynę ciągłego bólu miednicy u kobiet w wieku rozrodczym.

Czym zatem jest ta endometrioza?

Endometriozą nazywa się zespół objawów spowodowanych procesem zapalnym zależnym od poziomu estrogenów, toczącym się głównie w tkankach miednicy, w tym w jajnikach.

Moim zdaniem książka świetnie wprowadzenia w pochodną endometriozy. Autorka, która jest doktorem nauk o zdrowiu i dietetykiem klinicznym pozwoliła mi znacznie bardziej poznać tę chorobę. Wiedziałam, że jest coś takiego jak endometrioza, ale nie zdawałam sobie sprawy, jak poważna ona jest. Na łamach książki oprócz ogromnej wiedzy na jej temat (przyczyn, objawów, diagnostyki, metod leczenia) otrzymujemy 170 przepisów z dietą roślinną. Przedstawiona w niej dieta jest stosowana przez samą dr Stolińską i potwierdzona badaniami naukowymi, a nie jej jak sama określiła „widzimisię”. Osobiście kocham tego typu książki, gdyż zawsze oprócz wiedzy wyniosę jakieś nowe przepisy. Nie mniej czytając tego typu literaturę, zawsze musimy wcześniej nasze zdrowie i dietę skonsultować z lekarzem.Tytuł: Endometrioza. Leczenie dietą
Autor: Hanna Stolińska
Gatunek: książki kulinarne, kucharskie
Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 15-09-2021
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Pokajanie

Zbyt osobiste – „Pokajanie. O pokucie i pojednaniu dzisiaj”

Jak tylko ta książka trafiła w moje ręce nie mogło być inaczej jak jej polecenie właśnie w Wielkanoc. Wielkanoc, która w tym roku przebiega zupełnie inaczej niż dotychczas. Z dala od rodziny, przyjaciół, znajomych czy uczestnictwach w Kościelnych obrzędach. Wiem, że jest to tematyka tylko dla garstki obecnych tutaj osób, ale uznałam, że warta pokazania.


Okruchy, Magdalena Meldo, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka o młodzieży. I o dorosłych – „Okruchy”, Magdalena Meldo

Jest to powieść „o prostych uczuciach, które są jednak bardzo skomplikowane, o podstawowych relacjach, w których trudno się odnaleźć. O normalnych rodzinach, którym daleko do normalności, o normalnej szkole i uczniach, którzy jedne egzaminy zdają, a innych nie. O przyjaźni, która nie zawsze jest silna i byle wicher może zerwać jej nić. O miłości, która, choć jest na wyciągnięcie ręki, wydaje się nieosiągalna”