Nowa tożsamość

W sam raz po ciężkim dniu – „Nowa tożsamość”, Ewelina Dobosz


Czy można uwolnić sie od przeszłości? Namiętność usypia czujność…

Książką „Nowa tożsamość” rozpoczęłam swoją przygodę z autorką Eweliną Dobosz i mam nadzieję, że będzie kontynuowana. Jest to romans przełamany kryminałem, albo na odwrót, jak kto woli. Wszystko jest tutaj wyważone.

Poznajemy Igora, który jest ginekologiem. Niedługo po tym jak Igor przyłapał swoją żonę na zdradzie zostaje ona zamordowana. Jego żona to typ kobiety – po trupach do celu, przespała się ze swoim profesorem tylko dlatego aby szybciej piąć się w górę. Na nieszczęście Igora policja ma dowody na to, że to on pomógł swojej żonie zejść z tego świata, a alibi jakie daje mu jego szwagierka Justyna, że widziała go całą noc na dyżurze, nie jest wiarygodna. Ucieka przed wymiarem sprawiedliwości do Nowego Jorku już nie jako Igor Nowicki a Daniel Moore. Mając to szczęście, że w spadku po rodzicach otrzymał firmę, którą sprzedał za grube miliony nie musi martwić się o byt na obczyźnie. I jak to w życiu bywa, w momencie, kiedy nie szukamy miłości to pojawia się ona sama. Tutaj pojawia się pod postacią Emily, młodej pani prawnik, niezbyt dobrej w swoim fachu. Która aby nie stracić pracy sypia ze swoim szefem. Emily jak to kobieta drąży temat, dlaczego Igor wyjechał z Polski, a całkiem nie daje jej już spokoju, kiedy w jego mieszkaniu znajduje dokumenty na inne nazwisko, niż jej się przedstawił. Po jakimś czasie postanawia poszukać informacji w internecie i … znajduje, że jest podejrzany za zamordowanie swojej żony i szuka go polska policja. Emily ucieka od Igora w obawie, że ją skrzywdzi. W jego niewinność wierzy szwagierka Justyna, pomaga mu z polski szukać dowodów i prawdziwego mordercę. Nie da się ukryć, że Justyna podkochuje się w mężu swojej zmarłej siostry, od kiedy tylko ujrzała go pierwszy raz na oczy. Igor w Nowym Jorku ma przyjaciela Łukasza. Z czasem okazuje się, że on tez miał stały romans z jego żoną i latał ze Stanów do Polski. Wszystko za plecami Igora, który poznaje nową twarz swojej nieżyjącej żony. Czy Igorowi uda się dowiedzieć kto stoi za morderstwem jego żony? Czy przekona Emily do swojej niewinności i ułoży sobie z nią życie? Czy jednak da szansę Justynie, która go bezgranicznie kocha i mu wierzy, że to nie on

Czytając książkę odniosłam wrażenie, że Igor ma szczęście do kobiet, które potrafią przespać się tylko dla korzyści materialnych, stanowiska. Co ja sądzę o książce? Ma sporo wątków, które zgrabnie się ze sobą łączą w całość. Niemal do końca źle obstawiałam, kto jest zabójcą żony Igora, bo to, że on tego nie zrobił uwierzyłam już od pierwszych stron. Czytając książkę natrafimy na standardowe fochy kobiet, zakazaną miłość, ciążę z zaskoczenia, zazdrość jednej kobiety o drugą czy prywatne śledztwo w zdemaskowaniu mordercy. W zwyczaju mam tak, że po napisaniu swojego odczucia na temat danej książki, sprawdzam dopiero co inni o niej sądzili, tutaj widzę, że zdania są podzielone.

Osobiście czekam na II tom pt. „Stracona tożsamość” i mam nadzieję, że również dobrze umili mi wieczór po męczącym dniu pracy. Bo taka jest ta książka, nie wymagająca od nas zbytniego myślenia ale czytamy ją z zaciekawieniem i śledzimy dalsze losy naszych bohaterów.Tytuł: Nowa tożsamość
Autor: Ewelina Dobosz
Cykl: tom 1
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 29-04-2020
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nancy Drew, Stary zegar, Carolyn Keene

Dla młodzieży – „Nancy Drew. Tajemnica starego zegara”, Carolyn Keene

To tego typu książka, przy której niedzielne popołudnie staje się wyjątkowo udane, mimo wszelkich przeciwności losu. Nancy Drew jest osiemnastoletnią, miłą i bardzo lubianą dziewczyną. Nancy wprowadzi Cię w stan relaksu i odprężenia.


Córka, Michelle Frances, zaczytanyksiazkoholik.pl

Czy to aby na pewno thriller? – „Córka”, Michelle Frances

„Córka” opowiada o Kate, kobiecie, która jako nastolatka zaszła w ciążę z czym nie pogodzili się jej rodzice, stąd też opuściła rodzinny dom. Katolickie wychowanie nie pozwoliło jej dokonać aborcji. Zawiesiła naukę w szkole, aby poświęcić czas na wychowywanie Becky oraz na pracę, musiały z czegoś żyć. Poznajemy trudy wychowywania przez Kate córeczki, z czym musiała się zmierzyć jako młoda matka, nie mająca wsparcia w najbliższych.