W pogoni za torebką

Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello


Jeden z największych przekrętów świata mody.

Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Książka „W pogoni za torebką”, którą napisał Michael Tonello to powieść o świecie mody i przekręcie modowym. Michael nie miał pojęcia o takiej torebce i tym jak bardzo jest pożądana, a jednocześnie jak trudno ją zdobyć. Jako cel postanowił sobie przechytrzenie marketingowców i ich sztuczki modowe i w związku z tym obmyślił plan, w którym był w stanie kupić kilka birkinek w tydzień i sprzedać je tym którzy o nich myśleli. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna. Czy Michaelowi uda się przechytrzyć świat mody i zbić fortunę na torebkach tak trudno dostępnych? Nie bez powodu czeka się na nie aż tyle czasu …. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, nie jest jakoś górnolotna, ale przyjemna i wciągająca.



Tytuł: W pogoni za torebką
Tytuł oryginału: Bringing Home the Birkin: My Life in Hot Pursuit of the World’s Most Coveted Handbag
Autor: Michael Tonello
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 03-07-2013
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 32,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Witold Bunikiewicz, żywoty diabłów polskich, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Żywoty diabłów polskich. Legendy i podania”, Witold Bunikiewicz

Gdzie w kraju nad Wisłą znajdują się wrota do piekieł? Jakie sposoby wymyślano, aby pokonać diabła Borutę? Do czego zdolny był najsłynniejszy spośród polskich czartów – Rokita? Z czego tak naprawdę słynął Fugas? Nie zabrakło tu również historii z udziałem samego Lucyfera, czy też znanego z klasyki literatury Mefista.


Kwietniowe deszcze słońce sierpniowe, Izabeli Skrzypiec-Dagnan, zaczytanyksiazkoholik.pl

Izabela Skrzypiec-Dagnan ze swoją najnowszą pozycją „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe”

Bohaterką opowiadania jest Tina Wagner. A dokładniej Walentyna, urodzona 14 lutego. Trzydziestolatka pracuje jako graficzka w lifestylowym czasopiśmie. Chce w końcu coś w swoim życiu zmienić. Pewnego dnia umiera przyjaciółka rodziny, Janina. Janka była dla Tiny jak przyszywana ciotka.