Uratuj mnie

„Uratuj mnie”, Guillaume Musso


Czy miłość okaże się silniejsza od śmierci?

27 maja br. swoje wznowienie miała książka „Uratuj mnie” pióra Guillaume Musso. Miałam to szczęście, że w swoich zbiorach znalazłam wydanie sprzed kilkunastu lat.

Sam, nowojorski lekarz cały czas w żałobie po samobójczej śmierci żony, i Juliette, młoda kobieta, której nie udało się zrealizować marzeń o karierze aktorskiej, spotykają się przypadkiem tuż przed jej powrotem w rodzinne strony. Spędziwszy ze sobą upojny weekend, dochodzą do wniosku, że chyba zakochali się w sobie. Mimo, iż żadne z nich nie wierzyło do tej pory w miłość od pierwszego wejrzenia. Problem polega na tym, że stwierdzają to trochę za późno: ona siedzi już w samolocie mając żal, że on jej nie zatrzymał a on wraca z lotniska do domu żałując, że nie powiedział „zostań”. Niebawem Sam dowiaduje się z wiadomości, że samolot , którym leciała ukochana rozbił się tuż po starcie i nikt nie przeżył.

Niby mnóstwo książek w tym temacie, więc czym mógłby nas dalej Musso zachwycić?

Następnego dnia Sam spotyka w parku tajemniczą kobietę zza światów o imieniu Grace, a wraz z nią strzelaniny, narkotyki czy nadprzyrodzone zdolności. Ma ona dla niego wiadomość – Juliette pozostało tylko kilka dni życia. Kim jest nieznajoma i dlaczego tyle o nich wie? Skąd wzięła noszący datę następnego dnia egzemplarz gazety, informującej o cudownym ocaleniu? Może wszystko jakoś się wyjaśni, a miłość okaże się silniejsza od śmierci?

Musso porusza tutaj motyw przeznaczenia i jego wpływu na ludzie życie. Stawia pytanie, jak wiele zależy od losu, a jak wiele od nas samych. Książka podobała mi się, lekka i przyjemna. w sam raz na po ciężkim dniu.Tytuł: Uratuj mnie
Tytuł oryginału: Sauve-moi
Autor: Guillaume Musso
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 27-05-2020
Data 1. wyd. pol.: 18-06-2007
Data 1. wydania: 01-01-2005
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,99 złDodaj komentarz


Czytaj także

Uprowadzone

Nie tylko dla młodszego czytelnika – „Uprowadzone”

Trzymający w napięciu thriller o uprowadzonych nastolatkach. Z czym będą musiały się zmierzyć? Czy uda im się przeżyć? Czytając książkę łapałam się na tym, że za bohaterów próbowałam znaleźć wyjście z sytuacji w której się znaleźli.


Zaczytany Książkoholik

23. kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

To uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa.