Łowca snów

Coś z dreszczykiem „Łowca snów” autorstwa Stephena Kinga


King, kosmici, nastolatkowie – co tym razem się wydarzy?

Nadszedł czas na Stephena Kinga … „Łowca snów”. Jest to powieść o kosmitach, która napisana jest z pozycji wnikliwego obserwatora długoletniej tradycji obecności tej tematyki w mediach i popkulturze. Jest to typowa dla tego autora powieść. Wystarczy przyjrzeć się trochę fabule, a czujemy się jak w domu. Mamy kilku mężczyzn, kumpli z dzieciństwa, podczas którego miały miejsce wydarzenia pozostawiające piętno na całym ich życiu. Nie wiem czy tylko ja miałam wrażenie, że przeszłość została tutaj ukazana ciekawiej niż wątki dziejące się w czasie trwania wydarzeń. Za każdym razem, gdy czytałam o dzieciakach, odbieram kingowski świat ich oczami, odczuwam tak ogromne pokłady magii płynące z papieru, że wcale nie mam ochoty wracać do głównych wątków. Tylko czy tak naprawdę można uznać to za minus? Zdecydowanie nie! Lektura jest na swój sposób wyjątkowa, wciągająca.

OPIS:
Dawno temu czterech chłopców dokonało w Derry, w Maine bohaterskiego czynu. To co zrobili odmieniło ich w sposób, którego nie byli w stanie pojąć. Ćwierć wieku później, już jako mężczyźni, spotykają się jak co roku na wyprawie łowieckiej. Choć ich drogi się rozeszły wiąż łączy ich niezwykła więź. Nie wiedzą jednak że ten wypad do lasu, na polowanie będzie inny niż zwykle. Kiedy w okolice ich chatki dotrze zagubiony mężczyzna, mamroczący bez ładu i składu o światłach na niebie, więzy ich przyjaźni zostaną raz na zawsze zerwane, w brutalny sposób. Już wkrótce, czwórka przyjaciół zostanie zmuszona, aby stawić czoła niezwykłemu wrogowi, a nitki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, jak w Indiańskim talizmanie zwanym Łapaczem Snów zostaną splątane ze sobą, tworząc jedność za sprawą niezwykłego chłopca, posiadającego nadzwyczajne umiejętności, odtąd jednak nic już nie będzie takie samo.


Tytuł: Łowca snów
Tytuł oryginału: Dreamcatcher
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Prószyńki i s-ka
Data wydania: 27-01-2011
Ilość stron: 608
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 38,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Międzyczasowiec

Tomasz Mróz ze swoją powieścią historyczną – „Międzyczasowiec”

Tomasz Mróz pod koniec października oddał w nasze ręce swoją nową powieść kryminalno-sensacyjną „Międzyczasowiec” i oto w taki sposób rozpoczął się mój „romans” z komisarzem. Co się dzieje z człowiekiem kiedy bierze dzień urlopu?


Powiedz, że wrócisz

„Powiedz, że wrócisz”, Roma Nowicz

Roma Nowicz w swojej powieści przedstawia bardzo życiowy aspekt relacji pomiędzy trojgiem przyjaciół, których bliska przyjaźń z czasem ewoluuje w inne uczucia. I jak to w życiu bywa, pomiędzy przyjaźnią, miłością i nienawiścią istnieje niezwykle subtelna granica. Czy warto ją przekraczać? Czasami samo życie pisze najbardziej zaskakujące scenariusze.