Rozmowy z Bogiem.

Nic dodać, nic ująć – „Rozmowy z Bogiem”, Neale Donald Walsch


Książki „Rozmowy z Bogiem” przeznaczone są dla każdego.

Mam dla Was lekturę ciut inną niż dotychczas, a mianowicie „Rozmowy z Bogiem” autorstwa Neale Donald Walsch. To jedna z niewielu książek, które wywarły na mnie naprawdę wielkie wrażenie. Na co dzień gustuję w zupełnie innej literaturze, ale nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnej książki, szczególnie otrzymanej w prezencie. Dlaczego ta książka jest wyjątkowa dla mnie? Może dlatego, że odpowiada na fundamentalne pytania, które niejednokrotnie stawiałam sobie w ciągu życia, w różnych życiowych sytuacjach. Z pewnością dlatego, że pokazuje z zupełnie innej strony Istotę Boga i to jak mylnie możemy interpretować nauki zawarte w Piśmie oraz te przekazywane nam przez Kościół. Z pewnością dlatego, że odpowiada na pytania związane z samym życiem – jego przyczyną i celem. W Rozmowach z Bogiem autor faktycznie prowadzi czytelnika przez lekturę w postaci dialogu, który odbywa ze Stwórcą. Znajdując się bowiem w trudnej sytuacji życiowej, dostaje objawienia, w którym Bóg odpowiada na jego wszystkie pytania, podczas stosunkowo luźnej w odbiorze konwersacji. Czytając książkę, miałam wrażenie, jakbym siedziała z nimi przy jednym stole i przysłuchiwała się całej rozmowie. Pytania autora związane są nie tylko z nim samym, jego statusem materialnym, problemami związkowymi, czy stanem zdrowia, ale dotyczą również kwestii egzystencjalnych tj. relacje międzyludzkie, emocje, przyczyna zła na świecie, religie, rozwój naszej cywilizacji i tego, co czeka nas po śmierci. W zasadzie porusza on aspekty, o które każdy z nas chciałby zapytać. Odpowiedzi natomiast dotyczą całego rodzaju ludzkiego i… bardzo do mnie przemawiają. Przede wszystkim rozbudzają wyobraźnię i wprowadzają w umysł czytelnika niezwykle świeży powiew nadziei i pocieszenia. Po drugie są niezwykle logiczne. Polecam tę książkę, a w zasadzie całą serię. Zaznaczam, że to nie jest lektura na jeden raz. To – przynajmniej dla mnie – podręcznik do studiowania przez całe życie. I nie dlatego, że przekaz jest trudny w odbiorze. Otóż nie! Jest bajecznie prosty aż ciężko uwierzyć. Dlatego książkę polecam wszystkim, niezależnie od poziomu wiary, rodzaju wyznania, płci, koloru skóry czy posiadanych przekonań. Nic nie stracicie poświęcając czas na lekturę, a możecie zyskać coś zupełnie bezcennego – inne spojrzenie na świat, własne problemy i całe życie.


Tom 1:

Tom 4:


Tytuł: Rozmowy z Bogiem. Tom 1, 2, 3, 4.
Tytuł oryginału: Conversations with God. An Uncommon Dialogue.
Autor: Neale Donald Walsch
Wydawnictwo: Ravi
Ilość stron: od 272 do 456
Oprawa: miękka
Cena okładowa: od 34,90


Dodaj komentarz


Czytaj także

Paweł Kopijer, Czempion Semaela, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Czempion Semaela”, Paweł Kopijer

Przechodząc przez Mitrys, Winea trafia na stary kontynent Amadal. Jednak to, co tam odkrywa, zmienia całkowicie sens misji powierzonej jej przez arcymistrza. Czy młoda szamanka zdecyduje się na dołączenie do rebelii zniewolonej ludzkiej rasy? Jak przyjmą jej poświęcenie Ghallowie, Myriadzi i Orogonowie? Dramatyczne zdarzenia i trudne decyzje ukażą kolejne fragmenty układanki jej przeznaczenia.


Plac Zabaw, Ali Mitgutsch, zaczytanhyksiazkoholik.pl

Niesamowita frajda – „Plac zabaw”, Ali Mitgutsch

„Ali Mitgutsch to ikona ilustracji dziecięcej i pierwszy twórca, który stworzył Wimmelbüchern, czyli książki z bardzo szczegółowymi ilustracjami. Kiedy pogoda nie dopisuje i nie można pójść na plac zabaw, zachęcamy do sięgnięcia po książki z serii 1001 drobiazgów. Na każdej stronie znajduje się wiele postaci i obiektów, które dziecko może samodzielnie odszukać. I jest to zajęcie na wiele godzin. Dobra zabawa gwarantowana!”