Alessandro Boscarino , K2. Historia najtrudniejszej góry świata, zaczytanyksiazkoholik.pl

Najpierw marzenie, później wyczyn – „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”, Alessandro Boscarino


Według Reinholda Messnera jest najbardziej nieprzystępną spośród ośmiotysięczników, o wiele bardziej wymagająca niż Everest. Właśnie dlatego, chcąc oddać hołd mitycznej K2, nie wystarczy tradycyjna książka.

Alessandro Boscarino przygotował dzieło jedyne w swoim rodzaju. Za sprawą map, wspaniałych archiwalnych zdjęć i szczegółowo opisanych tras przedstawia sto lat wyzwań podejmowanych pośród lodu: od XIX-wiecznych ekspedycji naukowców i kartografów do wyczynu Waltera Bonattiego i tragarza z ludu Hunza, Mehdiego, którzy w 1954 roku pozwolili Lacedellemu i Compagnoniemu zdobyć szczyt po raz pierwszy w historii.

Alpinizm to najpierw marzenie, później wyczyn, w końcu opowieść. Ale przede wszystkim jest to marzenie o górze. Góra należy również do tych, którzy nigdy nie zdobyli szczytu, którzy widzieli ją tylko na rysunku, którzy pokochali ją w książce. W tej książce jest marzenie o K2.

– Paolo Cognetti.

Wciągająca i pasjonująca pozycja łącząca grafikę, fotografię, ilustracje i opowieści. Papierowy pomnik w hołdzie K2 – skalnemu gigantowi, niebezpiecznemu i zachwycającemu.

Źródło: Wydawnictwo SQN

Kocham czytać o górach, oglądać filmy o górach i chodzić po górach. Krótko mówiąc, kocham góry i tym bardziej ciężko było mi przejść obojętnie obok albumu pt. „K2. Historia najtrudniejszej góry świata”. To, co jest najpiękniejsze w tej książce to ogromna ilość map, zdjęć, informacji, sylwetek osób podbijających K2. Jednym słowem wszystko. Książka przybliża nam jeszcze bardziej ogrom tej góry, która z wiadomych powodów jest taka trudna do zdobycia. Jeśli lubicie literaturę górską, albumy czy po prostu poszerzać swoją wiedzę to sięgajcie po tę książkę. Dodatkowo polecam Wam obejrzeć na Netflixie film pt. „14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych” o nieustraszonym nepalskim wspinaczu Nimsdai Purja.Tytuł: K2. Historia najtrudniejszej góry świata
Tytuł oryginału: K2. Storia della Montagna Impossible
Autor: Alessandro Boscarino
Gatunek: literatura podróżnicza
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 24-11-2021
Ilość stron: 80
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 79,99 zł
Tłumaczenie: Barbara BardadynDodaj komentarz


Czytaj także

hestia-rusinek-foto_1

W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po książki

Ubiegły rok dla czytelnictwa i rynku książki – po wiosennym załamaniu z powodu zamkniętych księgarń i bibliotek – okazał się jednak korzystny. Zgodnie z badaniem IMAS International co trzeci Polak zaczął częściej czytać książki


Egzotyczne-rośliny-owocowe

Dla fanów ogrodnictwa – „Egzotyczne rośliny owocowe do naszego ogrodu”

W książce poznamy 20 ciekawych i egzotycznych gatunków roślin m.in. takie roślinki jak: Akebia, Cytryniec Chiński, Dereń Kousa, Figa do ogrodu, Jagoda Goji (Kolcowój), Jeżyna Rdzawa, Poziomkówka Indyjska, Stopowiec Himalajski i Tarczowaty, Truskawka Biała/Ananasowa i Truskawa Malinowa czy Ziemniaczka Sercowata.