Louis Vuitton. Francuska saga

Francuska saga – „Louis Vuitton”, Stephanie Bonvicini


Dzisiaj zmierzam do Was z książką „Louis Vuitton. Francuska saga” autorstwa Stephanie Bonvicini. Jakoś nie specjalnie przepadam za książkami historycznymi, ale tą o dziwo dobrze mi się czytało. Autor przedstawia nam historię biednego sieroty, który dzięki pracowitości i zręczności osiągnął światowy sukces. Dwa wieki historii Francji, bogata arystokracja, wzloty i upadki modowego giganta stanowią tło losów Louisa Vouittona, jego następców i ich imperium. Pozycję polecam nie tylko fanom mody, ale również historii i wynalazków.

Opis:
Francja, lata 30. XIX wieku: nastoletni Louis z kilkoma frankami w kieszeni wyrusza do Paryża. Po latach ciężkiej pracy rzemieślnika, przy wsparciu żony otwiera w stolicy Francji własny sklep-warsztat. Rozkwit kolei, kolonialna ekspansja oraz rozwijająca się turystyka sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie na torby i kufry. Vuittonowie okazują się wizjonerami: podejmują wyzwania płynące z rynku i wkrótce stają się potentatami. Kufry na ubrania, na obuwie, na kapelusze, na parasolki, a nawet walizkowe łóżka wzbudzają zachwyt zamożnych klientów. Zaczynał jako pakowacz, a potem w salonach cesarzowej Eugenii i luksusowych sklepach w Paryżu, Vichy, Nicei czy w Londynie Louis Vuitton budował własną legendę, której kolejne rozdziały dopisali jego spadkobiercy. Wielkie sukcesy, ale też kryzysy i porażki odnajdziemy w historii firmy, której logo do dziś jest synonimem luksusu, funkcjonalności i innowacji.

Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie



Tytuł: Louis Vuitton. Francuska saga
Tytuł oryginału: Louis Vuitton : Une saga française
Autor: Stephanie Bonvicini
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 18-11-2015
Ilość stron: 256
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Angela Santini

Co zdradza na swój temat Angela Santini?

Angela Santini autorka m.in. serii z Andreą Cherry opowiada o tym, co w życiu daje jej największą satysfakcję, jak łączy pisarstwo i macierzyństwo, powieści, w jakim gatunku literackim nigdy by nie napisała i dlaczego, czy co chciałaby opanować do perfekcji. Zapraszam do lektury.


Ani słowa o rodzinie - Alicja Filipowska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ani słowa o rodzinie”, Alicja Filipowska

„Ani słowa o rodzinie” to ciepła i wzruszająca powieść o zagmatwanych relacjach rodzinnych, tęsknocie i wchodzeniu w dorosłość. To zarazem opowieść o poznawaniu siebie i odnajdowaniu swojego miejsca na ziemi. Uważaj, czego sobie życzysz, bo możesz to dostać… Dwudziestoletnia Kaja marzy o dużej rodzinie i ciepłych relacjach. Zawsze były tylko we dwie: ona i mama, próbująca związać koniec z końcem w Hamburgu. Po śmierci mamy Kaja przyjeżdża do Polski do dziadków, których