Zanim cie zobaczę, Emily Houghton, zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszająca – „Zanim Cię zobaczę”, Emily Houghton


„Kiedy nie ma już nadziei … przychodzi miłość.” Emily Houghton ze swoją debiutancką powieścią.

„Alfie Mack od miesięcy przebywa w szpitalu, gdzie dochodzi do siebie po ciężkim wypadku. Przyjęcie na oddział nowej pacjentki, Alice, to najciekawsze, co wydarzyło się w jego życiu od wieków. Choć Alice zajmuje łóżko obok niego i Alfie robi wszystko, by się z nią zaprzyjaźnić, będzie musiał wykazać się cierpliwością i wytrwałością, żeby wreszcie poznali się twarzą w twarz. Alice, która została mocno poparzona, wciąż nie ma odwagi, by spojrzeć na siebie w lustrze. Zasłony wokół łóżka trzyma szczelnie zasunięte, ale to nie stanie na przeszkodzie Alfiemu, by lepiej ją poznać. I kiedy krok po kroku będzie wyciągał ją ze skorupy, którą się otoczyła, zacznie się między nimi dziać coś ekscytującego…”

Tylko sen dawał jej ukojenie. Był jedynym miejscem, w którym nie czuła bólu, i jedynym, do którego mogła uciec.

We współpracy z Lidia & Siwy powstała piosenka „Zanim cię zobaczę”

To powieść z tych chwytających za serce. Przepiękna historia Alfiego i Alice o sile, wytrwałości, niepoddawaniu się, mimo iż wszystko dookoła postanowiło się sprzeciwić. Książka została podzielona na rozdziały dotyczące tego, co myśli Alice i tego, z jakimi myślami zmaga się Alfie. Dzięki takiemu zabiegowi widzimy daną sytuację z perspektywy dwóch osób. Alfie w dzień na oddział wnosi radość życia, noce są zgoła inne, zrzucał swój pancerz. Powieść wnosząca sporo nauki, m.in. takiej, aby się nie poddawać, zawsze należy walczyć. Pielęgniarki na oddziale, na którym leżeli, okazywały sporo wsparcia i serca. Ich mądre słowa podnosiły na duchu, często już niewidzących wyjścia z danej sytuacji pacjentów. Nasze blizny opowiadają naszą historię. Świadczą o tym, że żyliśmy, a przede wszystkim, że przetrwaliśmy. Jeśli poszukujecie historii, która jest wachlarzem emocji, ale jednocześnie daje naukę jak walczyć z tym, co stanęło na naszej drodze, zachęcam Was do lektury „Zanim Cię zobaczę”.

Jeśli nie zamierzasz umierać, musisz znaleźć sposób, żeby żyć.Tytuł: Zanim Cię zobaczę
Tytuł oryginału: Before I Saw You
Autor: Emily Houghton
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania:30-06-2021
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska


Dodaj komentarz


Czytaj także

W cieniu prawa, Remigiusz Mróz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Remigiusz Mróz, „W cieniu prawa” wyd. II

Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.


Państwo SS. Organizacja i funkcjonowanie niemieckiego obozu koncentracyjnego, Eugen Kogon

„Państwo SS”, Eugen Kogon

Organizacja i funkcjonowanie niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jak działał niemiecki obóz koncentracyjny? Klasyczne opracowanie, należące do ścisłego kanonu „literatury obozowej”! Eugen Kogon swój unikalny raport oparł na zeznaniach świadków, jak i na własnych doświadczeniach. Sam, jako przeciwnik nazizmu, był więziony w obozie w Buchenwaldzie przez blisko sześć lat.