Dotknięcie pustki, gra z duchami

Dla fanów gór – „Dotknięcie pustki” oraz „Gra z duchami”, Joe Simpson


Literatura górska.

Książka na podstawie której powstał film (Czekając na Joe) „Dotknięcie pustki” (Joe Simpson). Film jak i książka robią wrażenie, pokazują jak wielką siłę ma człowiek, który walczy o życie. W książce bohaterowie podejmują bardzo trudne decyzje, które mogą wpłynąć na ich późniejsze życie i to jak świat odbierze to w jaki sposób postąpili. Uwielbiam góry, mimo, iż mam lęk wysokości to każde wyjście w Tatry Wysokie jest dla mnie wyczynem i pokonywaniem lęków. Góry są piękne i za każdym razem pokazują swoją wyższość nad człowiekiem. Książka ta jak i jej kontynuacja „Gra z duchami” są warte przeczytania nie tylko wtedy, kiedy lektura górska nas interesuje.

Opis książki:
„W roku 1985 wraz z Simonem Yatesem Joe Simpson wyruszył w Andy na szczyt Siula Grande (6344 m). Podczas zejścia uległ poważnemu wypadkowi. Na dwa lata porzucił góry, ale poświęcił się innemu zajęciu. Za namową przyjaciela, wydarzenia na Siula Grande opisał w książce. Tak powstało Dotknięcie pustki, które do tej pory przetłumaczono na kilkanaście języków.

„Gra z duchami” to dalszy ciąg wspaniałej, a zarazem trudnej przygody górskiej jaką jest życie jej autora. Poznając ją, można lepiej zrozumieć jego poprzednią książkę.”

Źródło: Wydawnictwo Stapis


Tytuł: Dotknięcie pustki
Tytuł oryginału: Touching the void
Autor: Joe Simpson
Cykl: Literatura górska na świecie
Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: Wydanie VI, 2017
Ilość stron: 212
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Tytuł: Gra z duchami
Tytuł oryginału: This Game of Ghost
Autor: Joe Simpson
Cykl: Literatura górska na świecie
Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: Wydanie III, 2016
Ilość stron: 213
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

orle gniazdo, Weronika Krakowska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Orle Gniazdo”, Weronika Krakowska

Nikt nie wie, co stało się z rodzicami dziewiętnastoletniej Kimberly. Dwa lata temu po prostu zniknęli, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Od tej pory dziewczyna odzyskuje spokój, zamieszkując u swojej przyjaciółki, jednak nie może pozbyć się dręczących ją w nocy koszmarów. Te powtarzają się, a w swych sennych wizjach nastolatka widzi tajemnicze drzwi i orła. Czyżby rodzice chcieli jej coś przekazać?


Drzewo przetrwania, ucieczka z 82 piętra, zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszająca – „Drzewo przetrwania. Ucieczka z 82. piętra”

Książka stanowi rozmowę autora Jaromira Kwiatkowskiego z bohaterką Leokadią Głogowską. Jak sam autor wskazuje, nie miał na celu zatrzymywania się tylko na wstrząsających wspomnieniach o 11 września, ale „jak odkryć obecność Pana Boga w trudnych doświadczeniach życiowych, oraz o drodze dojrzewania w wierze”.