Bezwład

Debiut literacki Jessicy Barry – „Bezwład”


Kiedy życie jest kłamstwem, a prawda może zabić! Katastrofa lotnicza to dopiero początek walki o życie.

Kawa w dłoń i zaczynamy pracowity piąteczek. „Bezwład” to mój prezent Świąteczny od Domu Wydawniczego REBIS. Musiał niestety chwilkę zaczekać na swoją kolej mimo, iż przeczytałam go już jakiś czas temu. Debiutancka powieść Jessiki Barry wciąga już od pierwszego zdania. Powieść z gatunki thrillera, trzymająca w napięciu do samego końca, pełna tajemnicy, intryg oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Powieść pisana jest z punktu widzenia dwóch postaci: Allison i jej matki Maggie. Allison jak wszyscy twierdzą zginęła wraz ze swoim narzeczonym, właścicielem firmy farmaceutycznej w katastrofie lotniczej w Górach Skalistych. Maggie jak to matka jednak w to nie wierzy i postanawia zrobić wszystko aby dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło. Allision rzeczywiście w katastrofie nie zginęła o czym wiemy już od niemalże pierwszej strony. Ważne jest to, dlaczego doszło w ogóle do wypadku, kto za nim stał i dlaczego dziewczyna ucieka nie chcąc aby ktokolwiek jej pomagał?! Maggie od śmierci swojego męża a ojca Allison nie miała kontaktu z córką. Nie miała pojęcia z jakich kręgach zaczęła się poruszać, jak żyła, kim był jej narzeczony i to, że w ogóle planowała ślub. Allison odsunęła się od matki, gdyż obwiniała ją o śmierć ojca. Pisarska nie pozwoliła mi się nudzić w trakcie czytania, cały czas pojawiały się nowe wątki, które tylko dokładały pytań i wzbudzały moją ciekawość. A samo zakończenie …. hmmm, powiem tak, część zakończenia do przewidzenia a część nie. Moim skromnym zdaniem jak na debiut to całkiem udany debiut.Tytuł: Bezwład
Tytuł oryginału: Freefall
Autor: Jessica Barry
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 28.01.2020
Ilość stron: 412
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Bądź tym, kim jesteś, Śri Ramana Maharishi , zaczytanyksiazkoholik.pl

Odkrywanie prawdy o sobie samym – „Bądź tym, kim jesteś”, Śri Ramana Maharishi

Śri Ramana Maharishi w swojej książce pt. „Bądź tym, kim jesteś” zaprasza do podróży w głąb siebie oraz poznania prawdy o sobie samym i w rezultacie o otaczającym świecie. „Urzeczywistnienie tego, kim naprawdę jesteś to najważniejszy dar, jaki możesz ofiarować światu.”


"Ekstradycja"

„Ekstradycja”, Remigiusz Mróz – Lubię to!

Nadszedł czas na niestety ostatni tom (11) z Joanną Chyłką. Kordian wariuje, po tym jak Chyłka zbiegła na Białoruś zaraz po tajemniczym morderstwie Piotra Langera. Jej krok z góry zaważył na tym, że została podejrzaną. Zordon musi jakoś funkcjonować dalej.