Wrony w Ameryce

Amerykański sen w książce „Wrony w Ameryce”, Marcin Wrona


Amerykański sen.

Tym razem troszkę o Ameryce Marcina Wrony. W swojej książce „Wrony w Ameryce” opowiada o Ameryce z perspektywy emigranta. Mieszka tam od kilku lat z rodziną i postanowił pokazać prawdę o niej swoimi oczami. Nie koloryzuje tylko krok po kroku odsłania prawdziwą twarz Amerykańskiego Snu. Przedstawia nam króciutkie zbiory historyjek z amerykańskiego codziennego życia i pracy dziennikarza TVN. Chociaż Pan Marcin pokochał monster trucki, muzykę country i wiejskie jarmarki, to nie przyjmuje wszystkiego ze ślepym oddaniem. Jest otwarty na nowe, ale również krytyczny, np. wobec absurdów poprawności politycznej, sztucznego optymizmu i chwalenia dzieci za wszystko. W książce znajdziemy informacje o Amerykańskiej biurokracji (która o dziwo jest bardziej zaskakująca niż Polska), trochę o historii, o niesamowitym jedzeniu, którego trzeba spróbować jadąc do Ameryki, o innej edukacji ani nie lepszej ani nie gorszej po prostu innej z jej wadami ale również zaletami, o problemie z jakim zmaga się Ameryka czyli otyłością i coraz większą ilość zachorowań wśród dzieci i młodzieży. Tłumaczy, że z perspektywy Polaka – Ameryka może wydawać się snem, że wszyscy tam są bogaci i wszystko takie wspaniałe, ale pokazuje przykrą czasem prawdę o ubóstwie, o ludziach którzy są bezdomni, o katastrofach ale również o wspaniałej różnorodności Ameryki, ich pozytywnym nastawieniu. Napisana lekko, zabawnie, czasem z dystansem do tego, co zastał za Wielką Wodą. Książka warta polecenia nie tylko dla tych, którzy planują wybrać się Ameryki. A czy ktoś z Was był w Ameryce? Jakie są Wasze spostrzeżenia?Tytuł: Wrony w Ameryce
Autor: Marcin Wrona
Wydawnictwo: The Facto
Data wydania: 17-10-2012
Ilość stron: 240
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Złudne nadzieje. Tom 1, Adriana Rak, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Złudne nadzieje”, Adriana Rak

Natalia jest młodą kobietą, która tkwiąc w toksycznym związku, codziennie przeżywa piekło. Nie mając nadziei na lepszą przyszłość , stara się pogodzić ze swoim losem. Z powodu bolesnych doświadczeń jest wycofana i nieufna, jednakże kiedy niespodziewanie nadchodzi pomoc, postanawia wreszcie postawić wszystko na jedną kartę. Czy przykre doświadczenia z przeszłości zostaną zapomniane i pozwolą kobiecie zacząć żyć pełną piersią?


Miłość na kredyt, Sandra Robins, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Miłość na kredyt”, Sandra Robins – dodaję do ulubionych

Amy mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie pt. „Miłość na sprzedaż”. Dziewczyna nie miała lekkiego dzieciństwa. Stara się jak najszybciej usamodzielnić i pomóc swojej młodszej siostrze również wyrwać się z toksycznego domu, która co rusz wpada w nowe tarapaty. Ekskluzywna agencja towarzyska pozwala jej tak samo, jak Sarah stanąć na własnych nogach.