Szkarłatna wdowa

Szkarłatna wdowa

Autor: Graham Masterton


Opis książki:

Dickensowski Londyn, Ameryka z czasów polowania na czarownice i młoda alchemiczka, która zamierza pokonać szatana. „Szkarłatna wdowa” łącząca elementy horroru, kryminału, powieści historycznej i detektywistycznej. Katie Maguire w wersji kostiumowej!

Beatrice Scarlet dorasta w szczęśliwej londyńskiej rodzinie. Ojciec, ceniony aptekarz, przekazuje jej wiedzę na temat tworzenia lekarstw i trucizn. Ale spokój kończy się wraz ze śmiercią matki…

Zrozpaczony ojciec popada w alkoholizm i wkrótce umiera. Osierocona Beatrice mieszka w ponurym domostwie ciotki. Gdy poznaje Francisa – młodego protestanckiego duchownego, w którym zakochuje się z wzajemnością – wydaje się, że los znów się do niej uśmiechnął. Świeżo upieczeni małżonkowie wyruszają do Ameryki, gdzie Francis zostaje pastorem w małym kościele w Sutton w hrabstwie New Hampshire.

Oboje cieszą się z szansy na nowy początek, gdy sielankę przerywa seria brutalnych i tajemniczych zdarzeń: padają zwierzęta, giną ludzie, bez przyczyny wybuchają pożary… W miejscu, gdzie wszystko dzieje się z woli Boga, mieszkańcy są przekonani, że to dzieło… szatana.

Tylko Beatrice widzi w nieszczęściach, jakie spadają na parafię jej męża, efekt przestępczych działań człowieka. W wyjaśnianiu kolejnych zagadek pomagają jej notatniki ojca. Niepokoi ją jednak, że każda kolejna zbrodnia coraz bardziej przypomina prowadzone przez niego eksperymenty…

Co wspólnego z wydarzeniami w New Hampshire ma zagadkowy jegomość, który zjawił się w miasteczku w czarnej karocy, głosząc, że wie, jak pokonać szatana jego własną bronią? I czy aby na pewno do kolejnych morderstw nie przyczyniły się siły nadprzyrodzone?

XIII-wieczna wersja CSI (Crime Scene Investigation) w klimacie Szkarłatnej litery.Poznaj inne książki

Do widzenia, Lily

Do widzenia, Lily Do widzenia, Lily

Steven Rowley

Na ostrzu noża

Na ostrzu noża Na ostrzu noża

Rahul Jandial

Warto poczekać

Warto poczekać Warto poczekać

Liliana Fabisińska,Maria Fabisińska

Miłość w pakiecie

Miłość w pakiecie Miłość w pakiecie

opracowanie zbiorowe

Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony

Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony

Anne Glenconner

Wojna i miłość

Wojna i miłość Wojna i miłość

David Starman


Dodaj komentarz