NIEZNAJOMA Z SEKWANY

Nieznajoma z Sekwany

Autor: Guillaume Musso


Opis książki:

„Nieznajoma z Sekwany” to najnowsza powieść gwiazdy francuskiej literatury − ulubieńca mediów, krytyków i czytelników (Guillaume Musso od dziesięciu lat nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy!) − która zachwyci zarówno fanów thrillerów, jak i miłośników literatury obyczajowej!

Emocjonujący thriller, w którego fabule znajdziemy odniesienia do jednej z najsłynniejszych paryskich historii kryminalnych oraz do greckiej mitologii.

Kim jest zagadkowa nieznajoma z Sekwany?

Pewnej mglistej grudniowej nocy w Paryżu, zauważono nagie ciało młodej kobiety unoszące się na wodach Sekwany. Gdy ją wyłowiono, okazało się, że jeszcze żyje, ale nic nie pamięta. Z posterunku policji, na który zostaje zabrana, znika kilka godzin później…

Dzięki analizie DNA i zdjęciom udaje się ustalić, że wydobyta z wody kobieta to światowej sławy pianistka, Milena Bergman. Tyle że to niemożliwe, bo Milena ponad rok temu zginęła w katastrofie lotniczej.

Prowadząca tę nietypową sprawę młoda policjantka Roxane oraz były narzeczony Mileny, Raphael, będą musieli wyjaśnić zagadkę: kim tak naprawdę jest nieznajoma znad Sekwany i co się z nią stało?

Inspiracją do napisania książki była prawdziwa Nieznajoma z Sekwany. Taki przydomek nadano niezidentyfikowanej martwej kobiecie, której ciało wyłowiono pod koniec XIX wieku z Sekwany w Paryżu, w pobliżu Luwru. Jej wiek oceniono na 16 lat, nie miała obrażeń wskazujących na przyczynę zgonu. Zgodnie z ówczesnym zwyczajem zwłoki wystawiono w witrynie kostnicy, w nadziei na ich identyfikację. Mimo to tożsamości kobiety nigdy nie ustalono. Uwagę publiczności zwrócił wygląd jej twarzy – delikatny uśmiech nie pasował do zwłok osoby, która utonęła, a tym bardziej popełniła samobójstwo.

Z niewyjaśnionych przyczyn wykonano pośmiertną maskę topielicy – plotka głosi, że zrobił to patolog, który zakochał się w niej w trakcie sekcji. Maska zdobyła niezwykłą popularność, jej repliki sprzedawano w paryskich sklepach z pamiątkami, a uwagę poświęcili jej ówcześni artyści, m.in. Albert Camus, Rainer Maria Rilke, Louis Aragon i Vladimir Nabokov.

A teraz zrobił to najpopularniejszy z francuskich współczesnych autorów − Guillaume Musso.


Poznaj inne książki

Tuptuś i świąteczny cud

Tuptuś i świąteczny cud Tuptuś i świąteczny cud

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Dom

Dom Dom

Marilynne Robinson

Sami sobie nigdy

Sami sobie nigdy Sami sobie nigdy

Anna M. Brengos

FarMagia

FarMagia. Sekret lodowego klucza FarMagia. Sekret lodowego klucza

Magdalena Jasny

Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało

Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało

Klaudia Muniak

Sztuka w afekcie. Romantyczne i burzliwe historie najsłynniejszych artystycznych par

Sztuka w afekcie. Romantyczne i burzliwe historie najsłynniejszych artystycznych par Sztuka w afekcie. Romantyczne i burzliwe historie najsłynniejszych artystycznych par

Kate Bryan


Dodaj komentarz