„Niekochane", Hanna Dikta

„Niekochane”, Hanna Dikta

Autor: Hanna Dikta


Opis książki:

Najważniejsza podróż w życiu…

– Ona chyba odziedziczyła geny po mojej matce – narzekałam przed Sylwią, kiedy jak co tydzień spotykałyśmy się na winie albo kawie.
– Nie bój się, wyrośnie z tego – uspokajała mnie.
A co, jeśli nie wyrośnie? Z Polą, swoją nastoletnią córką, Monika nie potrafi się porozumieć. Na wsparcie byłego męża raczej nie może liczyć, na pomoc swojej matki nie mogła liczyć nigdy. Marzy o spokoju, wolności i o Panu Idealnym.
Informacja o testamencie spada na nią jak grom z jasnego nieba. Okazuje się, że niedawno zmarła matka zostawiła jej swój rodzinny dom. Przyjaciel matki z młodości obiecuje pomoc w sprzedaży nieruchomości, pod jednym wszakże warunkiem – że Monika chociaż raz zobaczy spadek. Kobieta nie rozumie, dlaczego miałoby być to tak ważne, ale ostatecznie się zgadza. Podczas wizyty w odziedziczonej posiadłości odkrywa pamiętniki nigdy niepoznanej babci Antoniny. Uświadamia sobie, że z kobietami w swojej rodzinie łączy ją więcej, niż mogłaby przypuszczać. Podróż w przeszłość okaże się najważniejszą, jaką Monika odbyła w życiu.

Hanna Dikta – poetka i prozaiczka, autorka powieści We troje (2016), To nie może być prawda (2018), Dwie kobiety (2019), Trogirskie wakacje (2021), Jeżeli jesteś (2021) oraz trzech tomików poetyckich: Stop-klatka (2012), Awantury nie będzie (2018) i Cienie (2019).


Poznaj inne książki

Ceremonia

Ceremonia Ceremonia

Wanda Żółcińska

Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów....

Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów…. Dla DDA i DDD Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów…. Dla DDA i DDD

Robert J. Ackerman

Zapach makadamii

Zapach makadamii Zapach makadamii

Anna Wojtkowska - Witala

Nastolatki też nie mają lekko

Nastolatki też nie mają lekko Nastolatki też nie mają lekko

Maja Szanecka-Żołdak

Miasteczko Middlemarch t. 2

Miasteczko Middlemarch t. 2 Miasteczko Middlemarch t. 2

Elliot George

Kultura szkoły Montessori w XXI wieku

Kultura szkoły Montessori w XXI wieku Kultura szkoły Montessori w XXI wieku

Jaroszewska Anna


Dodaj komentarz