„Niekochane", Hanna Dikta

„Niekochane”, Hanna Dikta

Autor: Hanna Dikta


Opis książki:

Najważniejsza podróż w życiu…

– Ona chyba odziedziczyła geny po mojej matce – narzekałam przed Sylwią, kiedy jak co tydzień spotykałyśmy się na winie albo kawie.
– Nie bój się, wyrośnie z tego – uspokajała mnie.
A co, jeśli nie wyrośnie? Z Polą, swoją nastoletnią córką, Monika nie potrafi się porozumieć. Na wsparcie byłego męża raczej nie może liczyć, na pomoc swojej matki nie mogła liczyć nigdy. Marzy o spokoju, wolności i o Panu Idealnym.
Informacja o testamencie spada na nią jak grom z jasnego nieba. Okazuje się, że niedawno zmarła matka zostawiła jej swój rodzinny dom. Przyjaciel matki z młodości obiecuje pomoc w sprzedaży nieruchomości, pod jednym wszakże warunkiem – że Monika chociaż raz zobaczy spadek. Kobieta nie rozumie, dlaczego miałoby być to tak ważne, ale ostatecznie się zgadza. Podczas wizyty w odziedziczonej posiadłości odkrywa pamiętniki nigdy niepoznanej babci Antoniny. Uświadamia sobie, że z kobietami w swojej rodzinie łączy ją więcej, niż mogłaby przypuszczać. Podróż w przeszłość okaże się najważniejszą, jaką Monika odbyła w życiu.

Hanna Dikta – poetka i prozaiczka, autorka powieści We troje (2016), To nie może być prawda (2018), Dwie kobiety (2019), Trogirskie wakacje (2021), Jeżeli jesteś (2021) oraz trzech tomików poetyckich: Stop-klatka (2012), Awantury nie będzie (2018) i Cienie (2019).


Poznaj inne książki

Zaćmienie

Zaćmienie Zaćmienie

Erin Hunter

Wczoraj i Dzisiaj

Wczoraj i Dzisiaj Wczoraj i Dzisiaj

Aleksandra J. Starostecka

Sekrety domu wśród róż

Sekrety domu wśród róż Sekrety domu wśród róż

Sylwia Michniewicz

Zdrowie. Nie daj się chorobie

Zdrowie. Nie daj się chorobie Zdrowie. Nie daj się chorobie

Andrzej Janus

Ścieżka Kruczej Łapy, serce wojownika

Serce wojownika Serce wojownika

Erin Hunter

Osiemdziesiąt plus minus

Osiemdziesiąt plus minus Osiemdziesiąt plus minus

Tomasz Łubieński


Dodaj komentarz