Myszy i ludzie

Myszy i ludzie

Autor: John Steinbeck


Opis książki:

„Myszy i ludzie” to niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach!

George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie – upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły fizycznej, nie potrafi dostosować się do społecznych norm i co chwila sprowadza na siebie i George’a mniejsze lub większe nieszczęścia. Nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca, przyjaciele przemierzają pogrążone w Wielkim Kryzysie Stany w poszukiwaniu zarobku i akceptacji. Ich marzeniem i celem, do którego dążą, jest własna farma, na której mogliby wspólnie hodować króliki.

„Myszy i ludzie” to jedno z najznakomitszych dzieł literackich Steinbecka. To powieść tak złożona, że wymyka się wszelkim jednoznacznym interpretacjom. Przede wszystkim jest piękną historią wspaniałej przyjaźni i poświęcenia, opowieścią o skomplikowanych relacjach, ludzkich tęsknotach i marzeniach. Ale także parabolą losu człowieka, rodzajem współczesnej baśni dla dorosłych.
Powieść „Myszy i ludzie” była trzykrotnie przenoszona na ekran. Niezapomnianą kreację postaci Lenniego stworzył John Malkovich.

John Steinbeck (1902-1968) – amerykański powieściopisarz, laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych”. Jego najbardziej znane powieści to – obok „Myszy i ludzi” – „Tortilla Flat”, „Na wschód od Edenu”, „Grona gniewu” i „Ulica Nadbrzeżna”. „Myszy i ludzie” doczekały się rekordowej liczby ponad 700 wydań na całym świecie.Poznaj inne książki

Szalona historia komputerów

Szalona historia komputerów Szalona historia komputerów

Marcin Kozioł

Czekam w pokoju 206

Czekam w pokoju 206 Czekam w pokoju 206

Ewelina Dobosz

Na wschód od Edenu

Na wschód od Edenu Na wschód od Edenu

East of Eden

Zostań ze mną

Zostań ze mną Zostań ze mną

Anna Karpińska

Przygody Henryka Żabki

Przygody Henryka Żabki Przygody Henryka Żabki

Anna Dymarczyk-Chlebicka

Kocham kobietę, którą jestem

Kocham kobietę, którą jestem Kocham kobietę, którą jestem

Linda Jarosch


Dodaj komentarz