Kiecka i tiurniura

Kiecka i tiurniura

Autor: Aleksandra Katarzyna Maludy


Opis książki:

W powieści „Kiecka i tiurniura” spotkamy Zofię i Zośkę znane już czytelnikom z książki „Kiecka i krynolina”. Przeniesiemy się do Zakopanego czasów Tytusa Chałubińskiego i na syberyjskie bezdroża, a nawet w lata 80. poprzedniego stulecia. To niewątpliwie fascynująca podróż o góralskim kolorycie.

Na nic zdały się gorące kąpiele w zakopiańskich termach, na nic żentyca od tatrzańskich owiec, na nic Sabałowe bajanie. Gustaw Lutomierski umiera na gruźlicę, a jego bezpotomna śmierć grozi nie lada genealogicznym zamieszaniem. Uratować go może cud albo… medycyna dalekiej przyszłości.
Agata, dzięki magicznym właściwościom lustra toaletki, przenosi się z warszawskiego apartamentowca w XIX wiek, chowając pod pachą, bo przecież nie pod tiurniurą, lek. Tymczasem niejaka Bogusia ląduje w XXI stuleciu. I to nie w krynolinie, a w kusej kiecce.

Jak każda podróż w czasie, tak i ta skutkuje zaskakującymi romansami i obyczajowymi skandalami, szczególnie że gaździna Kaśka czuje miętę do Gustawa, doktor Tomasz ze stolicy jest kropka w kropkę podobny do męża Bogusi, a jej siostra Anastazja za nic ma konwenanse. Co z tego wyniknie?


Poznaj inne książki

Wyjść z ukrycia

Wyjść z ukrycia Wyjść z ukrycia

Keksu

Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało

Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało

Klaudia Muniak

Szczęśliwe związki

Szczęśliwe związki Szczęśliwe związki

Beata Pawlikowska

Naucz mnie na nowo kochać

Naucz mnie na nowo kochać Naucz mnie na nowo kochać

Ilona Łuczyńska

Dzień, który zmienił wszystko Dzień, który zmienił wszystko

Leigh Sales

Templarantis

Templarantis Templarantis

Paweł Horyszny


Dodaj komentarz