Człowiek nie jest miarą wszechrzeczy

Człowiek nie jest miarą wszechrzeczy

Autor: ks. Adam Adamski


Opis książki:

Jedni mówią, że historia lubi się powtarzać. Inni, że jest nauczycielką życia. Jak jest naprawdę? Czy wydarzenia zataczają koło, czy też nic dwa razy się nie zdarza? Czy ludzie potrafią wyciągać wnioski z nieszczęść, które sami powodują?

Odpowiedzi na te pytania nie są sprawą prostą i oczywistą. Pomocą w ich udzieleniu może być lektura niniejszej książki. Autor w merytoryczny, a zarazem ciekawy sposób opowiada o czasach, w których żyli kolejno Sokrates, św. Filip Neri i św. Jan Paweł II. Na przykładzie ich losów dowiadujemy się, że zawsze, kiedy człowiek poczuł się miarą wszechrzeczy, dochodziło do czegoś, co sprowadzało go na ziemię. Zależności opisane w tej książce mogą okazać się istotne także w XXI wieku, kiedy coraz trudniej interpretuje się nam zdarzenia współczesne.

Adresaci:
– książka adresowana jest do wszystkich poszukujących trwałych fundamentów, na których można budować swoje życie i przyszłość cywilizacji.
– do wszystkich mających odwagę, (ochotę) myśleć w świecie promowanej bezmyślności. Gdy ponownie człowiek czyni się miarą wszechrzeczy, traci zdolność odróżniania dobra od zła.
– do kapłanów i wszystkich głoszących Ewangelię – ma ukazać ponadczasowy sens podejmowanych wysiłków.
– do wierzących – ma ukazać prawdy wiary jako wpisujące się w odwieczny LOGOS świata, który trzeba uwzględniać, „czyniąc sobie ziemię poddaną”. Ten LOGOS dostrzegli już Grecy, a św. Jan utożsamił z Bogiem wcielonym. („Na początku był LOGOS – SŁOWO, … a bez Niego nic się nie stało, … tym, który Go przyjęli, dało moc…).
– do wątpiących i poszukujących – ma zainspirować do refleksji nad konsekwencjami czynienia siebie miarą wszechrzeczy.

Adam Adamski COr – kapłan Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu; prefekt Domu Formacyjnego w Poznaniu, duszpasterz nauczycieli akademickich Archidiecezji Poznańskiej, rekolekcjonista, wykładowca filozofii na Wydziale Teologicznym UAM i w Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Poznaj inne książki

Zanim powróci strach

Zanim powróci strach Zanim powróci strach

C.L. Taylor

Serce wiedźmy

Serce wiedźmy Serce wiedźmy

Genevieve Gornichec

Błogosławiona krew – męczeństwo Sługi Bożego ks. Stanisława Streicha

Błogosławiona krew – męczeństwo Sługi Bożego ks. Stanisława Streicha Błogosławiona krew – męczeństwo Sługi Bożego ks. Stanisława Streicha

Ks. Wojciech Mueller

Lepiej już umrzeć

Lepiej już umrzeć Lepiej już umrzeć

Lee Child / Andrew Child

SKRZEP we własnym domu SKRZEP we własnym domu

Juliusz Tyszka

Chirurg

Chirurg Chirurg

Tess Gerritsen


Dodaj komentarz