Arabskie opowieści. Historie prawdziwe

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe

Autor: Tanya Valko


Opis książki:

„Arabskie opowieści” opisują ekscytujące losy zwariowanej arabistki, która w latach osiemdziesiątych zeszłego stulecia z duszą na ramieniu poleciała do Libii, gdzie rządził Kadafi.
Dowiemy się, jak zaczęła się przygoda Valko z krajami arabskimi. Poznamy ciężkie, a czasem cudowne życie kontraktowiczów, przeczytamy o rozwiązłości i pijaństwie na polskich kampach, o nieszczęśliwych wypadkach, często kończących się śmiercią, gwałtach i przemocy, a także o kontraktowych miłościach i przyjaźniach.
Będziemy śledzić niezwykłe losy polskich żon Arabów, nie zawsze nieudane i toksyczne związki muzułmańsko-chrześcijańskie, ale też tragedie kobiet uwikłanych w relacje z podłymi mężczyznami.
W „Arabskich opowieściach” miłośniczki „Arabskiej sagi” odnajdą pierwowzory kluczowych postaci z jej kart. Większość z nich przewinęła się przez barwne życie pisarki. Valko opisuje świat tak, jak go zapamiętała i postrzegała.
„Arabskie opowieści” to podsumowanie ponad 25-letniego pobytu autorki w krajach Orientu.

Wielokrotnie podczas spotkań z Tanyą Valko i lektury jej książek pojawia się pytanie: skąd ona to wszystko może wiedzieć?
Z własnego życia!

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, byłej nauczycielki w Szkole Polskiej w Libii i asystentki ambasadorów RP. Mieszkała w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Od 2018 r. żyje w Polsce.
Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”, w tym „Arabskiej żony”, „Arabskiej córki”, „Arabskiej krwi” i „Arabskiej księżniczki”. Następnie powstała dwutomowa „Azjatycka saga”: „Okruchy raju” i „Miłość na Bali”. Do krajów Bliskiego Wschodu powraca w tomach: „Arabska krucjata”, „Arabski mąż”, „Arabski syn”, „Arabski raj”, „Arabski książę”, „Arabska wendeta”, „Arabska Żydówka”, „Arabska kochanka” i „Arabska zdrajczyni”.


Poznaj inne książki

Mała książka o Wielkim Wybuchu

Mała książka o Wielkim Wybuchu Mała książka o Wielkim Wybuchu

Tony Rothman

Dziewczyny do wynajęcia

Dziewczyny do wynajęcia Dziewczyny do wynajęcia

Irena Matuszkiewicz

Prawo Lola. Doskonałość świata

Prawo Lola. Doskonałość świata Prawo Lola. Doskonałość świata

René Egli

Ślady dusz: Podszewka zaświatów Ślady dusz: Podszewka zaświatów

Paula Uzarek

Bezmiar Wymiarów

Bezmiar Wymiarów Bezmiar Wymiarów

Tomasz Dawidowicz

Byłam kochanką arabskich szejków

Byłam kochanką arabskich szejków Byłam kochanką arabskich szejków

Laila Shukri


Dodaj komentarz