Emilia Teofila Nowak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Emilia Teofila Nowak


Emilia Teofila Nowak przyszła na świat 24 kwietnia 1992 roku w Poznaniu. Dorastała pod liściem Paproci koło Nowego Tomyśla. Była wrażliwym dzieckiem, rozmiłowanym w sztuce. Początkowo poświęcała się muzyce, szybko jednak stało się jasne, że to literatura jest jej prawdziwym powołaniem. Pisanie to rzemiosło, którym zajmuje się na co dzień. Ma ono dla niej również wymiar duchowy.

W trakcie studiów (filologia polska, specjalność nauczycielska i wydawnicza) podjęła pracę w wydawnictwie podróżniczym, gdzie utworzyła imprint beletrystyczny. Przez blisko trzy i pół roku rozwijała się i zbierała doświadczenie we wszystkich możliwych wymiarach pracy z książką; od pakowania i wysyłki, poprzez prowadzenie księgarni internetowej, kontakt z autorami, koordynację procesów wydawniczych, marketing, organizację targów czy redakcję. Została dyrektorką ds. rozwoju i wówczas poczuła, że nadszedł czas, bym zamiast rozwijania firmy, rozwinęła się sama, pod własnym szyldem.

Pierwszy wpis na blogu Fabryka Dygresji pojawił się 25 lutego 2012 roku. Początkowo pisała refleksje o świecie i internetowy pamiętnik. Następnie zajmowała się recenzowaniem książek. W 2017 roku zamieściła pierwszą notkę o kreatywnym pisaniu. Od tego czasu zaczęły się do niej zgłaszać osoby, proszące o porady związane z ich twórczością. Początkujący autorzy, którzy potrzebowali pomocy. Zerwała z etatem i w maju 2018 roku założyła działalność gospodarczą po to, by poświęcić im jak najwięcej uwagi.

W międzyczasie rozwinęła skrzydła jako autorka prozy współczesnej, startując w konkursach, uczęszczając na warsztaty pisarskie, publikując kolejne utwory. Kontynuowała organizację spotkań autorskich, promując niezależnych autorów i czytelnictwo na terenie Wielkopolski. Od 2019 roku dzięki Fundacji SWAP uczy kreatywnego pisania podczas warsztatów w Poznaniu, a samodzielnie prowadzi indywidualne treningi pisarskie on-line. Pomaga samopublikującym w wydawaniu ich książek.

Chce, by jej teksty docierały do ludzi, którzy tego potrzebują, dając im wsparcie oraz wiedzę niezbędną do realizacji marzeń oraz odkrywania siebie. W pracy, a więc i w pisaniu, kieruje się uczciwością, współczuciem, egalitaryzmem, uważnością oraz siostrzeństwem. Uważa, że edukacja oraz chęć zrozumienia drugiego człowieka ma moc głębokich zmian. Wierzy, że wspólnie, razem z Załogą Fabryki Dygresji, a więc każdą Czytelniczką i każdym Czytelnikiem, jest w stanie sprawić, by świat stawał się coraz lepszym miejscem.

Pisze o pisaniu, bo literatura to życie.

Źródło: https://fabrykadygresji.pl/
Fot. Mateusz Zimny


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zrozumieć Feliksa, Zoltan Fordos, zaczytanyksiazkoholik.pl

Zoltán Fördős przybliża nam postać Feliksa Dzierżyńskiego w książce pt. „Zrozumieć Feliksa”

Gdy miał 18 lat zaangażował się w politykę i działał w polskich partiach socjaldemokratycznych w Królestwie Polskim i na Litwie, we frakcji bolszewickiej. Następnie był aktywnym politykiem bolszewickim. Carska policja wielokrotnie go aresztowała i był zsyłany na Syberię skąd uciekał.


Zgubieni

Granice ludzkości – „Zgubieni”, Charlotte Rogan

Poznajemy historię Grace, która została oskarżona o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą śmierci. Próbuje ona odtworzyć dzień po dniu wydarzenia mające miejsce na szalupie ratunkowej. Zamiast cieszyć się chwilą ocalenia, że udało im się przeżyć, musi zmierzyć się z wymiarem sprawiedliwości.