Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą, Thomas d'Ansembourg, zaczytanyksiazkoholik.pl

Thomas d’Ansembourg, Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą


Jak to się stało, że przestaliśmy wsłuchiwać się w siebie i odcięliśmy się od swoich uczuć i potrzeb? Thomas d’Ansembourg zachęca do lektury swojej książki „Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą”.

Często wolimy słuchać innych ludzi, niż wyznać komuś, jak sami się czujemy. W zakładaniu masek i odgrywaniu ról osiągnęliśmy mistrzostwo. Przyzwyczailiśmy się do ukrywania tego, co się w nas dzieje, aby w ten sposób zdobyć uznanie, poczucie przynależności i pozorny komfort. Większość z nas w kwestii komunikacji wciąż znajduje się na etapie nieporadnego bełkotu. Przywykliśmy do oceniania i osądzania innych, do przypinania im łatek, choć sami nie mamy na tyle śmiałości, by podzielić się z drugim człowiekiem własnymi uczuciami i naszym prawdziwym „ja”.

Odcięcie od siebie to rodzaj autoprzemocy; niesłuchanie siebie prędzej czy później prowadzi do niesłuchania innych; brak szacunku dla siebie zamienia się w brak szacunku dla otoczenia. Pora odnaleźć radość w przebywaniu ze sobą i z bliskimi!
Ta książka jest zaproszeniem do rozładowania mechanizmów przemocy. Uczy, jak rozpoznawać własne potrzeby i samodzielnie o nie dbać. Pokazuje proste, praktyczne sposoby na zrzucenie emocjonalnej maski i prowadzenie autentycznego życia. Przestań narzekać, że nikt się tobą nie zajmuje! Skończ z obwinianiem innych, bo tylko ty posiadasz moc uzdrowienia własnych zachowań!

Źródło: Wydawnictwo Feeria



Tytuł: Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą
Autor: Thomas d’Ansembourg
Gatunek: psychologia, poradnik, rozwój osobisty
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 05-05-2021
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Łukasz Musiał


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami, Adrian Markowski, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami” – magia Bieszczad!

Wieloetniczny, wieloreligijny, intrygujący dla etnografów, ważny dla przedsiębiorców naftowych i drzewnych, ale nie dla turystów. Takie kiedyś były Bieszczady. Autor książki, Adrian Markowski przez wiele lat poznawał tajemnice Bieszczad. Swoją książkę dedykuje każdemu, ale przede wszystkim tym, którzy lubią chodzić własnymi ścieżkami.


Wrona

Zastanawiałam się, czy po to sięgnąć – „Wrona. Szepty zębów”, Margaret Owen

Autorka porywa nas we wspaniałą historię do świata zupełnie innego niż obecny. Świata pełnego magii i niesamowitych przygód, ale także takiego, który trawi zaraza. Świata, przez który prowadzi nas Fe, która jest Wroną. Wrony są najniższą z kast, a do ich zadania należy m.in. palenie zwłok.