Most trzech czasów", Karolina Wiaczewska

„Most trzech czasów”, Karolina Wiaczewska


Losy dwóch rodzin zamieszkujących kresy dawnej Rzeczpospolitej zostają brutalnie zaburzone wybuchem wojny. Przesycony magią i spokojem krajobraz Nowo-Święcian oraz Wilna – gwałtownie przestaje istnieć. Wojna staje się nie tylko polem wielkich bitew, ale także sprawdzianem człowieczeństwa…

Rzeczywistość po roku 1945 stoi w przenikliwie wystudiowanym kontraście wobec rzeczywistości przedwojennej. Świat powojenny rysuje się w sposób nieprzewidywalny, zaskakujący – tak samo jak nieprzewidywalne i trudne okazują się ludzkie decyzje obarczone bolesnymi konsekwencjami. Powieść ta w barwny, bogaty sposób maluje zróżnicowane osobowości, formując z nich klucz do zrozumienia tajemnicy czasu – mijającego bez względu na wszystko. Most trzech czasów to także historia podejmowanych przez ludzi prób ułożenia relacji z drugim człowiekiem, wobec których fortuna rzadko kiedy przynosi proste, oczywiste i bezpieczne rozwiązania uczuciowe. Wielość ujęć miłości otwiera bohaterom niełatwą drogę – często drogę bez powrotu. Zmagając się i ze światem, i z samymi sobą, muszą żyć tak, aby budować mosty… Mosty pomiędzy konkretnymi wydarzeniami – po to, by zdołać przetrwać.

Ta pełna, intrygująca opowieść – jak na sagę przystało – toczy się na granicy dwóch światów: zewnętrznego oraz wewnętrznego, złożonego z osobistych przeżyć. Oba determinują bohaterów do zdecydowanych zachowań i postaw moralnych.

Źródło: Wydawnictwo WasPos




Tytuł: Most trzech czasów
Autor: Karolina Wiaczewska
Seria: Z historią w tle
Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 26-08-2020
Ilość stron: 630
Oprawa: miękka
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Aurelia Blancard - wywiad, zaczytanyksiazkoholik.pl

Aurelia Blancard autorka książki pt. „Dziewczyna w drugim rzędzie” zdradza, które wątki w powieści są prawdziwe, a które fikcją literacką

Z rozmowy dowiecie się, za co Aurelia Blancard ceni Edwarda Stachurę swojego ulubionego twórcę literackiego, o czym


Zaklętym w górski kamień

„Zaklętym w górski kamień”, Krystyna Palmowska

Krystynie Palmowskiej udało się dotrzeć do ogromnej ilości źródeł, opisujących te sytuacje, i przytoczyć je w swojej analizie. Czytając kolejne opisy, dochodzimy do wniosku, że często przyczyną późniejszych dramatów są drobne błędy lub zaniechania, które później sumują się w tragiczne skutki.