Wydarzenia

11-13 marca 2022

Poznańskie Targi Książki

Poznańskie Targi Książki dowodzą, że Polacy jednak czytają i wspierają kulturę. Miłośników czytania przyciąga bogata oferta – zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy. A skoro o pisarzach mowa, to oni również chętnie odwiedzają Poznańskie Targi Książki – wydarzenie obfituje w liczne spotkania z autorami (ponad stu w 2020 roku), które przyciągają do stolicy Wielkopolski wielbicieli książek z całego kraju.

zobacz więcej
2-5 grudnia 2021

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się od 1992 roku – najpierw jako Spotkania Wydawców Dobrej Książki – które odbywały się w kilku miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie. Początkowo organizacją imprezy we Wrocławiu zajmowało się Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, następnie Wydawnictwo Dolnośląskie. Zmieniali się organizatorzy, ale i lokalizacje wydarzenia; najpierw był to budynek Opery Wrocławskiej, później Ratusz. Spotkania przetrwały jedynie w stolicy Dolnego Śląska, zmieniając nazwę najpierw na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a w 2013 roku – na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Do 2015 roku organizatorem Targów była Miejska Biblioteka Publiczna, w roku 2016 pieczę nad tym wydarzeniem (jak również Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony) przejął Wrocławski Dom Literatury. W 2019 roku WTDK połączyły się z Targami Dobre Strony, tworząc jedno grudniowe wydarzenie.

zobacz więcej
19-21 listopada 2021

Gdańskie Targi Książki

70 wydawnictw, 50 pisarzy i pisarek, ponad 40 wydarzeń towarzyszących: spotkania autorskie, premiery książkowe, debaty i warsztaty literackie. Miejsce: Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Bilety dostępne są on-line na stronie organizatora.

zobacz więcej
1 2 3 5