Wszystko będzie dobrze, Ewa Maja Maćkowiak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Czy aby na pewno „Wszystko będzie dobrze”?, Ewa Maja Maćkowiak


Nigdy nie jest za późno, aby odwrócić zły los.

Książką „wszystko będzie dobrze” otworzyłam swoją przygodę z twórczością Ewy Mai Maćkowiak. Nie wiedziałam kompletnie czego się spodziewać po tej autorce, ale na szczęście było to pozytywne zaskoczenie!

Na łamach książki poznajemy dwie przyjaciółki Arletę oraz Honoratę. Dziewczyny prowadzą dwa zgoła inne życia mimo, iż obie wychowywały się w domu dziecka i są dla siebie jak siostry.

Arleta myślała, że poślubiła księcia z bajki w dodatku na białym koniu. Ale warto pamiętać, że są różne bajki i jej życie raczej do tych różowych nie należało. Aby uciec myślami od całego otaczającego ją świata zatraciła się w pisaniu książki. Nie miała jednak w tym wsparcia ze strony swojego męża, dlatego też uważała, że jej twórczość jest nic nie warta. Dlaczego mąż jej nie wspierał? Dlaczego Arleta godziła się na całe zło, które mąż jej sprawiał?

Honorata Podbródka jest pracownikiem ośrodka pomocy społecznej. Jedną z jej podopiecznych była Pani Stefania Wężyk. Starsza samotna kobieta, której syn wyjechał spełniać swój amerykański sen. Stefania zaproponowała Honoracie aby zamieszkały razem. Traktowała ją jak własną córkę a Honorata pomagała jej we wszystkim, w czym tylko mogła. Stefania tym samym można powiedzieć, że odzyskała córkę, którą straciła dawno temu. Kalinka zmarła we śnie, nagła śmierć łóżeczkowa – SIDS. Pani Stefania postanowiła, że po śmierci przepisze swój dom Honoracie. Jak na decyzję zareagował jej jedyny syn Jarek? Czy odda swój rodzinny dom w ręce całkowicie obcej mu dziewczynie? Czy u Arlety i Honoraty aby na pewno wszystko będzie dobrze?

O, naiwności, gdybyś cnotą była, nosiłabym cię na rękach…

Autorka w swojej powieści porusza ważne i trudne tematy życia codziennego. Sprawy, które mogą spotkać każdego z nas. Najważniejsze to to, aby się nie poddawać, wspierać się, realizować marzenia, pragnienia, nie być uzależnionym od drugiej osoby. Czytając natkniecie się tutaj również na wątki kryminalne, wątki związane z miłością do zwierzęcia – kota. Swoją drogą, tytuł książki rewelacyjny. Warto w trudnych dla nas chwilach przypominać sobie, że wszystko będzie dobrze. Polecam każdemu!Tytuł: Wszystko będzie dobrze
Autor: Ewa Maja Maćkowiak
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 18-08-2020
Ilość stron: 272
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 32,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

„Paleta emocji”, Renata Czaban-Kryczka

Łucja ulega wypadkowi samochodowemu i jako pierwszy pomocy udziela jej przystojny policjant Bartosz. Będąc pod urokiem kobiety, postanawia zdobyć jej względy. Czy dzięki miłości Bartosza, uda się jej zapomnieć o Dominiku, z którym jest w ciąży?


podsumowanie grudnia 2020, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – grudzień 2020

Rok 2020 minął zaskakująco szybko niosąc ze sobą mnóstwo nowych dla mnie doświadczeń, zmian, nadziei. Większość z Was zna mnie na tyle, że wie, iż nie jestem fanką zamieszczania podsumowań czytelniczych związanych z całym rokiem. Jak rokrocznie Wam zaznaczam, każdy czyta w innym tempie, inny rodzaj literatury. Jedni bardziej wymagającą, inni lżejszą. Nie ważne ile książek w ciągu roku przeczytaliśmy, ważne, że w ogóle po nie sięgamy.