Studia z dziejów skurwysyństwa, Gosia Wincent, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Studia z dziejów skurwysyństwa”, Gosia Wincent


Jolanta rozlicza się ze swoją przeszłością. Wychowana na zapadłej wsi, molestowana w dzieciństwie przez ojca kobieta wyrywa się z toksycznego środowiska i zaczyna układać życie po swojemu. Jednak przypłaca to chorobą psychiczną. W ramach autoterapii pisze kontrowersyjny blog, w którym ujawnia rodzinne sekrety.

Szukam ludzi, którzy mają lepiej, bo od nich mogę się czegoś nauczyć i poprawić własny poziom życia.

Przygotuj się na „ostrą jazdę bez trzymanki”. Tu nie ma tematów tabu. „Studia z dziejów skurwysyństwa” to zarówno pamiętnik, zapis rozmów z ojcem-oprawcą, jak i poradnik, jak komfortowo żyć, nie oglądając się na innych, niosąc bagaż przeszłości, która nie pozwala na zdrowe funkcjonowanie. To zapis myśli kobiety, która nie poddała się, mimo że już na starcie wydawała się przegrana.

Ta książka wbije Cię w fotel. A gdy uświadomisz sobie, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się w prawdziwym życiu, jeszcze długo nie będziesz potrafił się podnieść.

Depresję zazwyczaj da się jakoś przetrzymać. Po prostu chodzę do pracy, udaję, że jestem zadowolona z życia, przygotowuję nowe kawały do opowiedzenia przy papierosie. Mam wiele lat praktyki w tej dziedzinie, bo w domu nie wolno mi było płakać, niezależnie od tego, jak się czułam.

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne



Tytuł: Studia z dziejów skurwysyństwa
Autor: Gosia Wincent
Gatunek: non fiction: pamiętnik
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 31-05-2021
Ilość stron: 144
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 24,99 zł
Patronat medialny bloga



Dodaj komentarz


Czytaj także

Lars Lenth

Lars Lenth

Norweski pisarz, a zarazem mistrz wędkarstwa muchowego. Nakręcił dla telewizji ponad 30 programów wędkarsko-podróżniczych, napisał też wiele książek i artykułów z tej dziedziny. Od kilku lat pisze także powieści, którymi zyskuje coraz większy rozgłos.


TOPR 2. Nie każdy wróci, Beata Sabała-Zielińska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„TOPR 2. Nie każdy wróci”, Beata Sabała-Zielińska

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o wypadku na Giewoncie latem 2019 roku? Czy jest ktoś, kto nie śledził, nie komentował, nie angażował się emocjonalnie w walkę o życie grotołazów uwięzionych nieco wcześniej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej? Jeśli wydaje Wam się, że wiecie o tych wypadkach sporo, po przeczytaniu tej lektury zrozumiecie, że wiedzieliście niewiele!