William Paul Young

William Paul Young


William miał bardzo dziwne życie. Urodził się w 1955 roku w Kanadzie, ale większą część dzieciństwa spędził na Papui – Nowej Gwinei wśród plemienia z epoki kamiennej. Jego rodzice byli misjonarzami. W jednym z wywiadów przyznał, że był w tym czasie wielokrotnie molestowany seksualnie. Pod wpływem doznanej traumy Young doświadczył zwątpienia i przechodził kryzys wiary. Po powrocie do Kanady wielokrotnie zmieniał szkoły (ojciec został wędrującym kaznodzieją). By opłacić studia pracował jako DJ, ochroniarz i robotnik na polach naftowych. Jeden rok spędził w wędrownej trupie aktorskiej, a potem trafił do seminarium, jednak ostatecznie poznał swoją przyszłą żonę i porzucił karierę duchowną. Pracował dla różnych pracodawców, tworzył zawartość stron internetowych i pisał materiały promocyjne dla spółek z branży telekomunikacyjnej, budownictwa i wielu innych gałęzi gospodarki. Jednak powieść „Chata” to jego dość nietypowy debiut prozatorski. William P. Young przyznaje, że książka powstała jako prezent dla jego sześciorga dzieci. Nie zamierzał jej publikować. „Chata” ma być metaforą „domu, który budujesz na własnym cierpieniu”, beletrystyczną alegorią jego osobistej podróży przez ocean zwątpienia aż do osiągnięcia wybaczenia. Pierwszych 10 kopii autor podarował swoim dzieciom i przyjaciołom. Kiedy przyjaciele przyszli po więcej, aby rozesłać je znajomym, pomyślał, że książka nadaje się do udostępnienia większej liczbie odbiorców. Wysłał ją do zaprzyjaźnionego pastora, Brada Cummingsa, który uznał ją za rzecz wyjątkową. Wspólnie pracowali nad książką przez następne 16 miesięcy. Potem pokazywali ją w wydawnictwach. Niestety, żadne nie było nią zainteresowane. Chrześcijańskie wydawnictwa odrzucały ją jako zbyt świecką, komercyjne – jako zbyt religijną. Wtedy zdecydowali się wydać „Chatę” na własny koszt. W rok po chałupniczym wydaniu przez Brada Cummingsa, właściciela powstałego tylko w tym celu wydawnictwa , „Chata” sprzedała się w milionie egzemplarzy. Do dzisiaj sprzedano ponad 5 milionów.

Powieści:

  • „Chata”
  • „Ewa”
  • „Rozdroża”

Źródło: http://www.papierowemysli.pl/autorzy/autorzyReadFull/358


Dodaj komentarz


Czytaj także

Breaking Rules

„Breaking rules. Gra rozpoczęta” – rozbudza fantazję

Samanta Louis autorka romansu „Breaking rules. Gra rozpoczęta” ostrzegła mnie, że powieść zawiera sporo wulgaryzmów. Będąc po lekturze tej książki, uznałam, że jestem chyba zbyt zepsuta, gdyż według mnie owszem są w niej wulgaryzmy, ale moim zdaniem w granicy normy.


Ostatni dzwonek - Beth O'Leary - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ostatni dzwonek”, Beth O’Leary

Najnowsza powieść Beth O’leary, autorki bestsellerowych Współlokatorów. Komedia miłosna idealna na świąteczne ferie i wszystkie romantyczne wieczory. Dwoje zaprzysięgłych wrogów. Upadający biznes hotelowy. Miłość to ostatnie, czego potrzebują. Dwoje hotelowych recepcjonistów – i arcywrogów – znajduje kolekcję starych obrączek ślubnych i rywalizując o to, które z nich zwróci je właścicielom, odkrywa własną historię miłosną.