Robert Fulghum, zaczytanyksiazkoholik.pl

Robert Fulghum


Robert Fulghum jest amerykańskim pisarzem i emerytowanym pastorem. Międzynarodową sławę zyskał, kiedy jego zbiór esejów pozostawał na liście bestsellerów New Your Timesa aż przed dwa lata. Po 25 latach powstało uaktualnione wydanie, przetłumaczone na 31 języków w 103 krajach, które na całym świecie sprzedało się w 17 milionach egzemplarzy. Był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Spoken Word Award, wystąpił w dwóch telewizyjnych adaptacjach swojej twórczości, był prelegentem na wielu uczelniach, kongresach i publicznych wydarzeniach w USA i Europie.

Za młodu pracował jako kopacz rowów, roznosiciel gazet i świepiwający kowboj. Później uczył rysunku, malarstwa, historii sztuki i filozofii. Jest znakomitym malarzem i rzeźbiarzem, świetnie śpiewa i gra na gitarze. Założył rockandrollowy zespół składający się z muzykujących pisarzy.

Ma czworo dzieci i siedmioro wnuków. Mieszka w Moab w stanie Utah oraz w Kolymbarii na Krecie.

Źródło: „Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu”, Wydawnictwo Mamania
Fot: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Fulghum,_2017_B.jpg


Dodaj komentarz


Czytaj także

Świąteczne nieporozumienie, Katarzyna Bester, zaczytanyksiazkoholik.pl

Katarzyna Bester, „Świąteczne nieporozumienie”

W Londynie roi się od choinek i bożonarodzeniowych dekoracji. Jednak Harper nie czuje magii świąt. Skupia się na pracy, bo to zawsze wychodzi jej najlepiej. Lekceważąc świąteczny klimat, przygotowuje się do wyjazdu z kraju i obiecanego awansu. Jednak w wyniku nieporozumienia Harper ląduje w jednym mieszkaniu z wrednym i – niech to szlag – pociągającym Amerykaninem


Samanta Louis

Samanta Louis

Dzisiaj możecie poznać bliżej autorkę bo własnoręcznie przygotowała swoją „prezentację”. – To mój pseudonim artystyczny. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. Mieszkam w Poznaniu od urodzenia, czyli już 28 lat. Uwielbiam podróże, zwłaszcza nocą, a na wakacje z przyjemnością wybieram się nad nasze polskie morze.