Adam Kay, zaczytanyksiazkoholik.pl

Adam Kay


Urodziny 12 czerwca 1980 w Brighton. Nagradzany artysta komediowy, pisarz, autor scenariuszy telewizyjnych i filmowych oraz były lekarz.

Kay dorastał w żydowskiej rodzinie, a swoją początkową karierę medyczną wybrał z powodu praktykowania tego zawodu przez swojego ojca.

Mieszka w Londynie. Jego książka „Będzie bolało” stała się w Wielkiej Brytanii numerem jeden na listach bestsellerów, a prawa do jej przekładu zostały sprzedane już do 17 krajów.

Książki:
– „Będzie bolało”
– „Świąteczny dyżur”

Fot. TIM ANDERSON/MIRRORPIX, https://www.thetimes.co.uk/
Źródło: www.insignis.pl/autorzy/adam-kay/


Dodaj komentarz


Tagi:

Czytaj także

wyznania gejszy

„Wyznania gejszy”, Arthur Golden

Jedna z najważniejszych i najpiękniejszych opowieści o miłości. Debiut literacki, który podbił serca czytelników na całym świecie. Książka, na podstawie której powstał obsypany Oscarami film, z niezapomnianą rolą przepięknej Ziyi Zhang. Opowieść Sayuri, córki prostego rybaka, zaczyna się w 1929 roku, gdy jako dziewięcioletnia dziewczynka zostaje sprzedana przez ojca do renomowanej szkoły gejsz w Kioto.


Louis Vuitton. Francuska saga

„Louis Vuitton”, Stephanie Bonvicini

Jakoś nie specjalnie przepadam za książkami historycznymi ale tą o dziwo dobrze mi się czytało. Autor przedstawia nam historię biednego sieroty, który dzięki pracowitości i zręczności osiągnął światowy sukces. Dwa wieki historii Francji, bogata arystokracja, wzloty i upadki modowego giganta stanowią tło losów Louisa Vouittona, jego następców i ich imperium.